آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226557
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 11:59
تعداد بازدید : 489

کشورهای برتر اروپایی در استفاده از کارت اعتباری

هلند، استونی و فنلاند سه کشوری هستند که بیشترین دارندگان کارت های اعتباری را در اروپا دارند.

ایسنا- استونی در میان کشورهای منطقه یورو، سریع ترین راه خلاص شدن از پول نقد و سکه را به خود اختصاص داده بطوری که نیمی از خریدهای روزانه مردم این کشور در منطقه بالتیک با کارت های بانکی و یا تلفن های هوشمند انجام می شود.
براساس آمار بانک مرکزی اروپا، ۵۵ درصد از مردم هلند در سال ۲۰۱۶ میلادی برای پرداختهای غیر نقدی از کارت اعتباری  و نرم افزارهای پرداختی موبایل استفاده کردند، در استونی ۵۲ درصد و در فنلاند ۴۶ درصد پول الکترونیکی را وارد زندگی روزمره  خود 
کرده اند.
 همچنین ۷۳ درصد معاملات خرده فروشی در هلند و ۷۰ درصد در استونی، بلژیک، لوکزامبورک و فنلاند بصورت آنلاین و با پول های الکترونیکی انجام می شود.
اما در کشورهای جنوبی حوزه یورو این وضعیت متفاوت است، مردم پرتغال، قبرس و آلمان هنوز هم از پول نقد استفاده می کنند؛ بطوری که ۸۰ تا ۹۰ درصد خریدهای مردم بصورت نقدی پرداخت می شود. در فرانسه نیز دو سوم خریدها با پول کاغذی و سکه صورت می گیرد که نشان از علاقه مردم این کشورها به شیوه های سنتی 
دارد.
در بریتانیا هم استفاده از سکه در حال کاهش است و این کشور همچنان در میان ۱۰ کشور غیر نقدی جهان قرار دارد و کمتر از ۴۰ درصد از مردم هنوز تمایل به خریدهای سنتی با پول کاغذی دارند.
روسیه نیز از کشورهای برتر جهان در استفاده از فن آوری های جدید برای خریدهای روزانه نقدی است، بیشتر مردم به استفاده از کارت های بانکی و نرم افزارهای موبایلی در پرداخت های خود روی آورنده اند که باعث شده جایگاه این کشور را در این رده بندی، بالاتر از ایتالیا، یونان و قبرس قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :