آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226565
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 12:25
تعداد بازدید : 2186

15 سال

محققان دانشگاه سئول به ارتباط بین اعتیاد به اینترنت و عدم تعادل مواد شیمیایی در مغز پی بردند.


مهر- محققان کره ای پس از مطالعه روی ۱۹ داوطلب معتاد به اینترنت دریافتند که در مغز این افراد پس از استفاده فراوان از دستگاه های هوشمندی همچون تلفن همراه، تبلت یا سایر سیستم های هوشمند انتقال دهنده های عصبی جدیدی ترشح می شود که فعالیت طبیعی مغز را مهار می کند.
پروفسور هانکوک سئو، متخصص نورو رادیولوژی از دانشگاه سئول معتقد است که افراد معتاد به درمان واکنش نشان می دهند و در صورت کاهش استفاده از تلفن همراه یا سایر وسایل هوشمند وضعیت انتقال دهنده های عصبی مغز آنها به حالت نرمال برمی گردد.
پروفسور سئو و همکارانش با استفاده از دستگاه تصویربرداری مغناطیسی آشکارکننده تغییرات متابولیکی مغز دریافتند که در مغز افراد معتاد به اینترنت میزان بیشتری انتقال دهنده عصبی ترشح می شود که به طور عمده با اعتیاد و سایر اختلالات روانی مرتبط است.
تمام داوطلبان مورد آزمایش در این مطالعه دارای میانگین سنی ۱۵ سال بودند که همگی آنها از نظر اعتیاد به اینترنت و استفاده کنترل نشده از تلفن همراه درمان شدند. محققان معتقدند که اعتیاد به تلفن همراه و اینترنت با سایر بیماری های روانی از جمله افسردگی، خشونت و کم خوابی ارتباط دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :