آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22662
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1391 10:23
تعداد بازدید : 687

نظام صنفی رایانه ای خانه ندارد

بررسی عملکرد مالی سازمان نصر کشور

گزارش عملکرد مالی سازمان نصر کشور منتهی به 30 آذر ماه 1391 در جلسه بهمن ماه شورای مرکزی به تصویب رسید.

فناوران- گزارش عملکرد مالی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور شامل صورت درآمدها و هزینه‌ها، گردش حساب مازاد انباشته، جریان وجوه نقد، تاریخچه فعالیت شرکت، مبنای تهیه صورت‌های مالی، خلاصه اهم رویه‌های حسابداری و یادداشت‌های مربوط به اقلام مندرج در صورت‌های مالی و سایر اطلاعات مالی در 23 صفحه است.
براساس این گزارش دارایی‌های جاری سازمان نصر کشور از چهار میلیارد و 687 میلیون ریال در آذر ماه سال 1390، به پنج میلیارد و 123 میلیون ریال افزایش یافته است. این در حالی است که دارایی‌های ثابت مشهود این سازمان 109 میلیون ریال به 82 میلیون ریال کاهش یافته است تا در نهایت جمع دارایی‌ها از چهار میلیارد و 800 میلیون ریال به پنج میلیارد و 210 میلیون ریال برسد.
بدهی‌های سازمان نصر نیز از دو میلیارد و 809 میلیون ریال به سه میلیارد و 105 میلیون ریال افزایش یافته است. با این حال مازاد انباشته سازمان افزایش بافته و از یک میلیارد و 990 میلیون ریال به دو میلیارد و 104 میلیون ریال رسیده است. نکته دیگر در مورد دارایی‌های ثابت و مشهود سازمان است که میزان و اقلام آن (اثاثه و منصوبات، کامپیوتر و نرم‌افزار) نشان می‌دهد سازمان نصر فاقد هرگونه ساختمانی است و بحث‌های اخیر در مورد مالکیت ساختمان تهران، عملا با این گزارش منتفی است و این ساختمان متعلق به سازمان نصر تهران است. سازمان نصر کشور براساس این گزارش هفت کارمند دایم و سه کارمند موقت دارد که نسبت به سال گذشته یک نفر به تعداد کارمندان آن افزوده شده است.
نکته دیگر در مورد بدهکاران تجاری سازمان است. این بدهکاران عمدتا شامل سازمان‌های نظام صنفی رایانه‌ای استان‌ها می‌شود که باید 30 درصد حق ورودیه و عضویت اعضا و 10 درصد سایر درآمدها را بر اساس ماده 30 اساسنامه به سازمان نصر کشور پرداخت کنند. بر اساس این گزارش بدهکارترین سازمان، تهران است که 37 میلیون تومان به سازمان مرکزی بدهکار است. البته این سازمان بدهی خود را از حدود 56 میلیون تومان در آذر سال گذشته به این رقم کاهش داده است. در این گزارش برای شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران نیز 26 میلیون تومان بدهی در نظر گرفته شده است.
از سوی دیگر پرونده مالی الکامپ شانزدهم هنوز بسته نشده است. هرچند سازمان طلب درشت 84 میلیون تومانی خود را از شورای عالی اطلاع‌رسانی وصول کرده اما همچنان 24 میلیون تومان از شرکت‌های حاضر در نمایشگاه طلبکار است. بخشی از این طلب هم به نظر غیر قابل وصول به نظر می‌رسد. برای مثال گروه سیمرغ فناوری ایران 38 میلیون ریال بابت غرفه بزرگ خود در نمایشگاه بدهکار است. گروهی که هنگام نمایشگاه تشکیل و بلافاصله پس از نمایشگاه منحل شد و بعید است این بدهی و برخی اقلام دیگر قابل وصول باشد.
این گزارش عملکرد مالی قرار است در مجمع عادی هیات عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور که هشت اسفند ماه برگزار می‌شود به تصویب اعضا برسد.
در این مجمع همچنین گزارش شورای مرکزی و بازرس ارایه می‌شود. 3- تصویب برنامه و بودجه سال 1392، تفویض اختیار تهیه و تصویب متمم بودجه سال 1392 (در صورت نیاز) به شورای مرکزی، تعیین روزنامه کثیرالانتشار، تمدید تفویض اختیار به شورای مرکزی در رابطه با رسیدگی به پیشنهادات استان‌ها در خصوص تغییر در میزان حق‌عضویت و یا تصویب آن، تفویض اختیار به‌روز رساندن آیین‌نامه‌های ابلاغی به شورای مرکزی و یا تصویب آن، تفویض اختیار موارد مرتبط با اصلاحات آیین‌نامه و اساسنامه سازمان به شورای مرکزی و یا تصویب آن و برگزاری انتخابات بازرس از دیگر موارد دستور جلسه هیات عمومی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :