آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22663
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1391 10:24
تعداد بازدید : 967

آغاز ثبت نام VPN قانونی از هفته آینده

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: ثبت نام برای استفاده از VPN قانونی از اواسط هفته آینده آغاز خواهد شد و نحوه ثبت نام از همین تاریخ به صورت هم زمان اطلاع رسانی خواهد شد.

خبرگزاری مهر- مهدی اخوان بهابادی با بیان اینکه هنوز ثبت‌نام برای استفاده از VPN قانونی در کشور آغاز نشده است گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از اواسط هفته آینده و بعد از تعطیلات 22 بهمن ماه با اعلام جزییات بیشتر از این طرح، ثبت‌نام برای متقاضیان آغاز خواهد شد.
وی گفت: اولویت نخست برای ثبت‌نام VPN مربوط به سازمان‌های دولتی خواهد بود. اخوان بهابادی گفت: در این فاز از اجرای طرح، VPN قانونی بر حسب ضوابط به اشخاص حقوقی اختصاص می‌یابد و در فازهای بعدی این طرح، اشخاص حقیقی مشمول استفاده از این طرح خواهند بود.
آغاز به کار اپراتور خدمات چندرسانه‌ای ارتباطی در کشور
دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین از آغاز به کار اپراتور خدمات چندرسانه‌ای ارتباطی در کشور خبر داد و گفت: فاز آزمایشی و تحقیقاتی این پروژه کار خود را آغاز کرده که پس از اتمام موفقیت‌آمیز آن و بررسی‌های مدنظر، این پروژه به کل کشور تعمیم
داده شود.
خوان بهابادی تولید انبوه محتوای دیجیتالی در کشور را از جمله اولویت‌های شورای عالی فضای مجازی عنوان کرد و گفت: نمی‌توان انتظار داشت تنها یک یا چند دستگاه حاکمیتی محتوای مورد نیاز کاربران اینترنت را تامین کنند بلکه باید شرایطی فراهم شود که تمامی ‌مردم در زمان و مکان مختلف بتوانند درگیر تولید محتوای بومی‌ باشند و بر این اساس در نظر داریم پروژه‌ای را در کشور راه‌اندازی کنیم که دسترسی مردم به ابزارهای تولید محتوای دیجیتالی را
ممکن کند. وی با بیان اینکه با کمک فناوری اطلاعات و ارتباطات به راحتی می‌توان با کمترین سرمایه برای مردم شغل تعریف کرد، افزود: با فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی و رفع موانع قانونی از طریق سرویس‌های خدمات ارزش افزوده چندرسانه‌ای می‌توان به تولید محتوای فراگیر در کشور توسط کاربران اینترنت دست یافت.
اخوان بهابادی با تاکید بر اینکه در پروژه خدمات چندرسانه‌ای چندین اپراتور به عنوان فراهم‌کنندگان زیرساخت‌های تولید محتوای انبوه به کار گرفته خواهند شد، گفت: هم‌اکنون برای بررسی این ظرفیت در کشور، فاز مطالعاتی و تحقیقاتی این پروژه به عنوان فاز پایلوت توسط یکی از شرکت‌های داخلی آغاز به کار کرده
است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اصول حاکم بر اجرای پروانه پروژه خدمات چندرسانه‌ای تهیه و اصل پروانه آن نیز آماده شده است، گفت: هم‌اکنون فاز آزمایشی این طرح توسط یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه در حال انجام است که با اجرایی شدن این فاز، اصل مجوز پروانه برای پوشش انبوه در کشور صادر
خواهد شد. وی پروژه خدمات چندرسانه‌ای را متفاوت از پروژه اتصال فیبرنوری منازل عنوان کرد که بسترهای ارتباطی متفاوتی دارند و افزود: آنچه که مدنظر ما است ارایه سرویس‌های مالتی مدیا در کشور بر بستر IP است که در این راستا تمامی‌ پروژه‌های مشابه مانند IP TV تی‌وی وIP Mediaمدیا در قالب این طرح، یکپارچه‌سازی خواهند شد.
اخوان اجرای فاز پایلوت را به منزله کار تحقیقاتی تلقی کرد و افزود: پس از اخذ خروجی‌های لازم از این پروژه، به طور قطع با اجرای مناقصه و با تشریفات لازم و اطلاع‌رسانی عمومی، چگونگی این پروژه به متقاضیان ارایه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :