آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226638
تاریخ انتشار : 14 آذر 1396 10:50
تعداد بازدید : 764

کاردکس الکترونیکی پرستاران امسال اجرایی می شود

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه طرح کاردکس الکترونیکی پرستاری، باعث ارتقای کیفیت مراقبت های پرستاری می شود، گفت: در این طرح، دقت عمل پرستاران افزایش پیدا می کند.


تامین اجتماعی - مهدی درخشان گفت: هدف اصلی استفاده از کاردکس پرستاری، ایجاد دقت و سرعت در مراقبت های بهداشتی– درمانی، به حداقل رساندن اشتباهات احتمالی و ابزار ثبت و اجرای داروها است و این طرح در حال حاضر در تمامی بیمارستان های کشور به صورت مستند کاغذی و دست نویس تهیه و اجرا می شود.
درخشان ادامه داد: با توجه به اینکه در هیچ یک از مراکز دانشگاهی و خصوصی، اقدامی در زمینه الکترونیکی شدن کاردکس پرستاری صورت نگرفته است، اجرای این برنامه در سازمان تامین اجتماعی، اقدامی بدیع در خصوص الکترونیکی شدن کامل پرونده بیمار به شمار می آید.
وی افزود: در این برنامه تمام اقدامات دارویی، سرم ها، مشاوره ها، تصویربرداری ها، آزمایش ها، توجهات، پیگیری ها و طرح های مراقبت پرستاری از پرونده فیزیکی بیمار به بخش کاردکس پرستاری پرونده الکترونیکی آن منتقل می شود.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه جلوگیری از دوباره کاری های روش سنتی مزیت مهم اجرای این طرح است، گفت: تسهیل در برنامه ریزی مراقبت های پرستاری از طریق انتخاب تشخیص های پرستاری، ارایه مراقبت های پیشنهادی به پرستاران به ازای هر بیمار و ثبت اثربخشی مراقبت های ارایه شده، از ویژگی های انحصاری این نرم افزار است. همچنین این نرم افزار امکان بایگانی الکترونیکی کاردکس پرستاری و ارایه پرینت کاردکس در نظر گرفته شده را دارد.
درخشان گفت: در تدوین این برنامه بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت، تمام دستورات دارویی، سرم ها، مشاوره و اقدامات پاراکلینیکی، پس از کنترل دستورات پزشک، در پرونده بیمار به قسمت کاردکس الکترونیکی پرستاری منعکس و ثبت می شود.
وی افزود: این طرح، به صورت پایلوت در بیمارستان های تامین اجتماعی پیامبراعظم(ص) کرمان و امیرالمومنین(ع) اهواز آغاز شد و نمونه نهایی آن در آبان ماه جاری، در بیمارستان آتیه همدان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.
درخشان گفت: طرح کاردکس الکترونیکی پرستاری تا پایان سال جاری در تمامی مراکز بستری تابعه نصب و راه اندازی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :