آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22665
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1391 10:27
تعداد بازدید : 610

الکامپ سقف آرزوی بخش خصوصی است؟

حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دولتی که اوضاع و احوالش روشن است؛ اگر تا سال گذشته مقارن با دهه فجر چند مرکز مخابراتی و چند پروژه ارتباطی توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح و یکسری آمار و ارقام ردیف می شد، امسال حتی این اتفاقات ناملموس هم به یمن نداشتن وزیر رخ نداد.

علی شمیرانی

از سوی دیگر خواسته‌ها از بخش خصوصی به واسطه نبود نقشه راه نهادها و فقدان برنامه‌های کوتاه مدت،‌ میان مدت و بلندمدت چندان روشن و قابل پیگیری نیست. اما زمانی که نخستین مکاتبه (حداقل رسانه‌ای شده) رییس جدید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام آمادگی برای برگزاری نوزدهمین نمایشگاه الکامپ است، تکلیف تا حدودی روشن می‌شود. بی‌انصافی است اگر بگوییم ظاهرا در تغییر روسای سازمان سیاست‌ها پابرجاست و تمام هم و غم ایشان برگزاری نمایشگاه است، اما واقعیت آن است که برجسته‌ترین تحرکات رسانه‌ای و موضع‌گیری‌های قاطع از سوی این سازمان همواره به برگزاری نمایشگاه الکامپ مربوط است و اگر فعالان حوزه ICT تنها در ذهن خود به مرور مهم‌ترین وقایعی که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به شکلی جدی و قاطعانه وارد آن شده بپردازند، موضوع الکامپ بی‌شک اصلی‌ترین محسوب می‌شود.
شاید سقف انتظارات ما بیش از حد باشد، اما به هر حال این پرسش‌ها باقی می‌ماند که چه چیز موجب شده تا اولویت نخست سازمان نصر، دستیابی به مقام مجری‌گری نمایشگاه چهار روزه الکامپ باشد، آیا ملاحظاتی در کار است، آیا باید بپذیریم که الکامپ سقف آرزوی سازمانی است که خود را بزرگ‌ترین و فراگیرترین نهاد بخش خصوصی کشور در حوزه ICT می‌داند؟ و در نهایت فارغ از موضوع قدیمی و همیشگی باید و نباید واگذاری الکامپ به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، با فرض اینکه سند برگزاری الکامپ را برای همیشه به نام این سازمان بزنند، آیا سازمان نصر به جایگاه اصلی و شایسته خود در نظام تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری برای مسایل بخش خصوصی فاوا خواهد رسید؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :