آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226662
تاریخ انتشار : 14 آذر 1396 11:22
تعداد بازدید : 600

برای مقابله با تحریم‌های آمریکا

ونزوئلا پول مجازی خودش را معرفی می کند

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز یکشنبه از عرضه واحد پول مجازی در این کشور برای مقابله با تحریم های مالی آمریکا خبر داد.

یورونیوز- پشتوانه «پترو»، واحد پول دیجیتال ونزوئلا ذخایر نفتی، معدنی و طلای این کشور خواهد بود. اقتصاد این کشور آمریکای جنوبی که دارای مهم ترین ذخیره نفت در میان کشورهای عضو اوپک (سازمان کشورهای صادر کننده نفت) است، در سال های اخیر با مشکلات عدیده ای روبه رو بوده است.
رئیس جمهوری ونزوئلا جزئیات زیادی در مورد واحد پول مجازی این کشور و نحوه استفاده از آن ارائه نکرد. مادورو با این حال اظهار داشت: «پترو» به ما امکان می دهد که به سوی اشکال جدیدی از تامین هزینه های بین المللی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور حرکت کنیم. مخالفان دولت ونزوئلا ضمن انتقاد از عرضه واحد پول دیجیتال این تصمیم دولت این کشور را به سخره گرفتند. برخی از آنها نیز در مورد احتمال عرضه «پترو» و انجام مبادلات مالی با واحد پول دیجیتال ابراز تردید کرده اند.
واحد پول حقیقی ونزوئلا «بولیوار ونزوئلا» است که به دنبال تحریم های مالی آمریکا، ارزش آن به شدت سقوط کرده است.
رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی از عرضه واحد پول مجازی در این کشور خبر داده است که تب و تاب «بیت کوین» در روزهای گذشته افزایش یافته است. ارزش «بیت کوین» که یک واحد پول مجازی است در روزهای اخیر به ۱۱ هزار دلار رسید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :