آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226667
تاریخ انتشار : 14 آذر 1396 11:31
تعداد بازدید : 693

گوگل بزرگ ترین خریدار انرژی پاک

گوگل که یکی از بزرگ ترین خریداران انرژی پاک در جهان است قصد دارد برای تامین برق مورد نیاز خود بیشتر از قبل از انرژی بادی استفاده کند.


آنا- گوگل بزرگ ترین شرکت خریدار انرژی تجدیدپذیر، قصد دارد برای تامین انرژی مورد نیاز خود، بیشتر از قبل، از انرژی های تجدیدپذیر استفاده کند. بر اساس یک بیانیه، شرکت های تابع آلفابت که گوگل هم عضوی از آنهاست، توافق کردند ۱۹۶ مگاوات برق مورد نیاز خود را از انرژی باد حاصل از دو نیروگاه «Avangrid» که در ایالت داکوتای جنوبی قرار دارند؛ خریداری کنند.
گوگل هم اکنون توافق کرده است که 2/846 مگاوات انرژی پاک خریداری کند که 2/057 مگاوات آن از آمریکا خواهد بود. این معامله، با 1/219 مگاوات، دومین خرید بزرگ یک شرکت در آمریکا محسوب می شود. بر اساس این بیانیه گوگل با مصرف انرژی پاکی که در دستور کار دارد با برنامه های جهانی خود منطبق می شود. مصرف برق گوگل قابل توجه است اما برای این شرکت که انرژی تجدیدپذیر خریداری می کند، این مساله یک دستاورد بزرگ محسوب می شود. تحلیلگران می گویند گوگل انرژی تجدیدپذیر خود را از سه قاره خریداری می کنند که این مورد هم راه را برای ده ها شرکت های دیگر هموار کرده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :