آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22681
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1391 11:1
تعداد بازدید : 592

گمرک بخشنامه صادر کرد

شرایط جدید ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی اعلام شد

مطابق با بخشنامه جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران، ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی(ره) از 23 بهمن ماه با شرایط جدید انجام خواهد شد.

خبرگزاری مهر- مطابق با بخشنامه جدیدی که به تازگی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران صادر شده، شرایط جدیدی را برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام شده است.
متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:
«به اطلاع کلیه واردکنندگان و ترخیص کنندگان کالا می‌رساند بر اساس اطلاعیه مورخ 9/10/91 از 23 بهمن ماه سال جاری کلیه وارد کنندگانی که اقدام به ثبت سفارش کالای وارداتی و درج اطلاعات آن در سامانه ثبتارش نموده‌اند، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک فرودگاه حضرت امام‌خمینی(ره) اقدامات زیر را انجام دهند:
1- در خصوص مجوز ثبت سفارش‌هایی که مجاز به «حمل به دفعات» نیستند، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک به سامانه ثبتارش مراجعه و نسبت به ثبت پیش‌نویس اظهارنامه وارداتی در سامانه مزبور در یک مرحله و بر اساس کلیه اطلاعات موجود در فرم ثبت سفارش اولیه اقدام نمایند.
2- در خصوص مجوز ثبت سفارش‌های مجاز به «حمل به دفعات»، لازم است قبل از اظهار کالا به گمرک در هر مرحله به سامانه ثبتارش مراجعه و نسبت به ثبت پیش‌نویس اظهارنامه وارداتی، بر اساس اسناد حمل در آن مرحله (منطبق بر فرم ثبت سفارش اولیه) در سامانه مزبور اقدام
نمایند.
جهت کسب اطلاعات نحوه ایجاد و تکمیل فرم پیش‌نویس اظهارنامه مذکور در سامانه ثبتارش به راهنمای مربوطه در سامانه ثبتارش به آدرس www.sabtaresh.tpo.ir مراجعه نمایند. راهنمای مذکور پس از ورود به سامانه توسط شناسه کاربری در اختیار بازرگانان با عنوان «راهنمای درج اطلاعات اعتبار اسنادی و اظهار گمرکی» قابل دسترس
خواهد بود.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :