آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226846
تاریخ انتشار : 18 آذر 1396 9:33
تعداد بازدید : 570

اتاق بازرگانی مقصر صدور کارت های بازرگانی یک بار مصرف است

عضو کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی گفت: اتاق بازرگانی در رابطه با صدور کارت های بازرگانی یکبار مصرف مقصر است، زیرا این امر عاملی برای به وجود آمدن فساد و فرار مالیاتی شده است.

فارس - حسن حسینقلی با بیان اینکه فرار مالیاتی از سوی افرادی که کارت بازرگانی یکبار مصرف دارند به ضرر دیگران تمام می شود، افزود: در این راستا دولت برای تحقق درآمد مالیاتی خود روی تجار شناسنامه دار و شرکت های ثبت شده فشار وارد می کند، لذا اتاق بازرگانی تصمیم گرفته این کارت ها را منسوخ کند و کارت های بازرگانی موجود را نیز طبقه بندی کنند.
حسینقلی با بیان اینکه بنده معتقد هستم کارت های بازرگانی یکبار مصرف باید حذف شود، تصریح کرد: هر فردی که خواهان انجام کار اقتصادی هست باید شرکتی را راه اندازی کند و از مسیر قانونی به فعالیت های تجاری بپردازد و همچنین در بحث مالیات نیز به طور شفاف عمل کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی با بیان اینکه افرادی که می خواهند مواد اولیه وارد کنند حدودا باید 27 درصد مالیات پرداخت کنند، گفت: مالیات عملکرد فعالان اقتصادی را تحت فشار قرار نمی دهد، بلکه مالیات ارزش افزوده کار را برای فعالان بسیار سخت کرده است که این امر به قاچاق دامن زده است .
وی در ادامه افزود: مشکلات در کشور ما زیاد است اما قاطعیت و سرعت عمل در دولت را برای اصلاح امور نمی بینیم. با گذشت 5 سال از دوره دولتهای یازدهم و دوازدهم هنوز مشکلات بانکی و تامین اجتماعی پابرجاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :