آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226848
تاریخ انتشار : 18 آذر 1396 9:37
تعداد بازدید : 1300

بیشتر از 23 دقیقه با موبایل صحبت نکنید

بر اساس گزارش عضو هیات علمی مرکز تحقیقات نانو تکنولوژی پزشکی و مهندسی بافت، به علت تاثیر مخرب امواج تلفن همراه و مایکروویو بر ساختارهای مغز بهتر است بزرگسالان بیش از 23 دقیقه و افراد کمتر از 15 سال بیش از 13 دقیقه در شبانه روز با موبایل صحبت نکنند.

ایرنا - هاشم رفیعی تبار در حاشیه نشست علمی تابش فوتون های زیستی از سلول های سرطانی و نقش نانو ذرات در افزایش آنها گفت: کانال هایی در مغز وجود دارند که از طریق آنها مواد لازم از قبیل سدیم و پتاسیم وارد سلول ها می شوند و این کانال ها بسیار هوشمند و هماهنگ هستند که امواج مختلف از جمله امواج تلفن همراه و مایکروویو روی آنها تاثیر گذاشته و عملکرد هماهنگ کانال ها را به هم می زنند.
وی با بیان اینکه مغز مرکز فرماندهی است و باید منظم کار کند و دستور دهد، افزود: امواج موبایل و مایکروویو در تمام بخش ها اثر یکسان ندارد و در برخی بخش ها اثر بیشتر و در بعضی دیگر اثر کمتری دارد.
وی گفت: یک نفر ممکن است پس از یک ساعت قرار گرفتن در معرض امواج مایکروویو دچار سرطان خون شود و دیگری ممکن است پس از چند ساعت دچار این بیماری شود.
رفیعی تبار افزود: امواج مایکروویو ساختار مولکولی مواد غذایی را نیز به هم می زند و باعث ایجاد انواع بیماری ها می شود لذا باید درباره خطرات بسیار زیاد امواج موبایل و مایکروویو اطلاع رسانی شود.
وی اظهار کرد: وجود دکل های بی.تی.اس تلفن همراه در داخل شهرها یا اطراف منازل مسکونی نیز خطرات بسیار دارد اما برخی شهروندان به این امور توجه ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :