آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226851
تاریخ انتشار : 18 آذر 1396 9:54
تعداد بازدید : 600

فیس آی دی آیفون 10 ابزار جدید نقض حریم شخصی

اگر فکر می کنید با استفاده از قابلیت فیس ID برای شناسایی هویت تان در آیفون ایکس حریم شخصی بهتر حفظ می شود، در اشتباه هستید، زیرا اپل اطلاعات این ابزار را به دیگران تقدیم می کند.

فارس- اطلاعات مربوط به چهره کاربران آیفون 10 که از آن برای باز کردن قفل گوشی های یادشده استفاده می شود، ازسوی اپل به برنامه نویسان و توسعه دهندگان ثالث تقدیم می شود و آنها می توانند از این برنامه ها برای طراحی برنامه های دیگری که با مشاهده صورت کاربر باز می شود، بهره بگیرند.
اعلام این موضوع به اعتراض های گسترده کاربران در شبکه های اجتماعی انجامیده که می گویند چه لزومی دارد هزاران برنامه نویس به عکس های چهره و ویژگی های آنان دسترسی یابند.
فیس آی دی بیش از 50 حالت چهره هر فرد را ثبت می کند و توسعه دهندگان می توانند این اطلاعات را از اپل دریافت و روی سرورهای شخصی خود ذخیره کنند. این اطلاعات برای شناسایی ویژگی های روانشناختی هر فرد و حال و هوای وی و حتی احساسات او قابل سوءاستفاده است.
البته برنامه نویسان ثالث با دسترسی به اطلاعات یادشده نمی توانند قفل گوشی های آیفون را باز کنند، ولی می توانند اطلاعاتی درباره کاربران گوشی های یادشده به دست آورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :