آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226924
تاریخ انتشار : 19 آذر 1396 10:37
تعداد بازدید : 724

مدیرعامل شرکت پست:

قاچاق پستی کالا امکان ندارد

معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: جابه جایی کالای قاچاق از طریق شرکت پست میسر نیست.

فناوران- حسین نعمتی در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود آمارهایی از جابه جایی بخشی از کالاهای قاچاق از طریق سیستم پستی ضمن تکذیب این مطلب اعلام کرد: نظارت بر کالای قاچاق بر عهده دستگاه های نظارتی است اما در شرکت پست بستر برای جابه جایی کالاهای غیرمجاز و قاچاق فراهم نیست.
وی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه شرکت پست از یک سال و نیم گذشته قرار شد طبق اساسنامه به عنوان شرکت حاکمیتی در وزارت ارتباطات باقی بماند و ۵ سال مهلت دارد که اگر مورد تایید بود اجرای این قانون ادامه یابد، ادامه داد: شرکت پست به عنوان شرکت حاکمیتی خدمات پایه را به شهروندان ارایه می دهد.
نعمتی با اعلام اینکه به زودی از دو اپراتور بخش خصوصی این شرکت رونمایی می شود که طی آن خدمات ارزان قیمت اما با کیفیت ارایه خواهد شد، گفت: پیش از این برون سپاری ها تنها در قبول و توزیع مرسولات بود اما امروز افزایش یافته و قبول، تجزیه و توزیع به سراسر کشور نیز در زمره خدمات خصوصی قرار گرفته است.
وی درباره گلایه مردم از بالا بودن قیمت و هزینه ارسال مرسولات گفت: نرخ ها با توجه به آنچه تصویب شده است، اعمال می شود و تخفیفات ویژه ای نیز برای مشتریات قائل می شویم. سرویس ها از نازل ترین قیمت شروع می شود اما برخی سرویس ها دارای نرخ بالاتری است.
در خبری دیگر به نقل از روابط عمومی شرکت پست نعمتی با بیان قانون برنامه ششم توسعه کشور و اساسنامه جدید این شرکت، ارایه خدمات در دفاتر ICT روستایی را از جمله وظایف تکلیفی پست برشمرد و دستگاه های اجرایی را دعوت به واگذاری خدمات به بخش پست کرد.
وی ارایه خدمات از درگاه پست را در راستای بهبود شاخص رفاه مردم و کاهش هزینه های سربار اجتماعی دانست و گفت: با ایجاد یک پنجره واحد برای ارایه خدمت به مردم، از سرگردانی مردم کاسته و بر کیفیت خدمات افزوده خواهد شد، ضمن آنکه از این طریق عرصه رقابت در خدمات پستی گسترده تر و از نظر هزینه نیز برای مشتریان مقرون به صرفه است.
مدیرعامل شرکت پست با بیان حضور پست در فرودگاه ها و پایانه های مسافری قطارهای بین شهری، این امر را در راستای خدمت رسانی مناسب تر و رفاه هرچه بیشتر شهروندان دانست.
نعمتی خواستار همسو شدن رویکردهای پست بین الملل با تغییرات جهانی شد و اظهار امیدواری کرد با تعامل بیشتر و ارتباط فراگیرتر همپای تحولات جهانی پیش رفت.
معاون وزیر فاوا ورود رقبا در حوزه خدمات پستی را به نفع مردم دانست و استفاده از ظرفیت های شبکه در ارایه خدمات، به خصوص بخش های تخصصی مانند تمبر، بانک های اطلاعاتی و درگاه پست را برای پیشبرد اهداف و ارتقای جایگاه سازمانی مهم و موثر برشمرد.
رییس هیات مدیره شرکت پست ادامع داد: با اجرای مناسب و باکیفیت دو پروژه بزرگ سیماک و جی نف، راه حضور و مشارکت شبکه پستی در پروژه های بزرگ ملی را هموار کرده و به تثبیت جایگاه پست کمک کنیم.
وی با بیان ظرفیت های موجود در اساسنامه و تاکید بر ایجاد زیر ساخت های مناسب برای ارایه خدمات مطلوب و مورد نیاز جامعه در سطح شبکه پستی افزود: توسعه بازار خدمات پستی ایجاب می کند به سرعت خودمان را برای عرضه سرویس های جدید آماده کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :