آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226932
تاریخ انتشار : 19 آذر 1396 10:55
تعداد بازدید : 668

سرمایه گذاری 25 هزار میلیارد تومانی در ICT

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا سال ۲۰۴۰ بیش از ۹۰ درصد اقتصاد جهان در حوزه خدمات بوده که ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مهم ترین محرک این اقتصاد است.

وزارت فاوا- مرتضی براری معاون امور حقوقی، دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش بزرگداشت روز مجلس در محمودآباد گفت: تاکنون در حوزه توسعه ICT در کشور بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که میزان سرمایه گذاری انجام شده در استان مازندران بیش از یک هزار میلیارد تومان بوده است. 
وی افزود: از ابتدای دولت اقدامات بسیار خوبی در حوزه زیرساختی در استان انجام شده  که ۱۳ برابر شدن شبکه ارتباطی پهنای باند، توسعه زیرساخت های فیبر نوری، برخورداری تمام شهرهای استان از اینترنت 3G و ارایه اینترنت 4G به ۴۸ شهر استان را می توان از جمله این اقدامات برشمرد. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه ICT سبب تسریع گسترش اقتصاد دیجیتال خواهد بود گفت: این اقتصاد عرصه ای نوین و مناسب جهت فعالیت و سرمایه گذاری است به گونه ای که تا سال ۲۰۴۰ بیش از ۹۰ درصد اقتصاد جهان در حوزه خدمات بوده که ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مهم ترین محرک این اقتصاد است.
وی چهار حوزه مهم در تحقق اقتصاد دیجیتال را نیروی انسانی، زیرساخت، سرمایه گذاری و باور مسوولان دانست و خاطرنشان شد: تشکیل کارگروه رونق اقتصاد دیجیتال در شهرستان می تواند عاملی مهم جهت توسعه اقتصاد و اشتغال باشد که تحقق این امر نیازمند استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان است.
براری ادامه داد: در انتهای برنامه ششم توسعه، رشد بیش از دو و نیم برابر لحاظ شده یعنی بیش از 100 هزار میلیارد تومان که سهم شهرستان محمود آباد بیش از 100 میلیارد تومان خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :