آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22694
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1391 11:28
تعداد بازدید : 611

مدیرعامل شاپرک اعلام کرد:

پرداخت با پایانه های فروش کارمزد ندارد

مدیرعامل شاپرک گفت: در حال حاضر خرید و پرداخت وجه با دستگاه های کارتخوان کارمزد ندارد و فروشندگان بابت دریافت وجه کالا یا خدمت ارایه شده از طریق پایانه های فروش کارتی، کارمزدی پرداخت نمی کنند.

ایسنا- سامان قطبی با بیان اینکه در حال حاضر کارمزدی از هیچ تراکنشی دریافت نمی‌شود، گفت: دریافت کارمزد بابت خدمات شرکت‌های PSP فعلا در دستور کار نیست.
وی با بیان اینکه برای دریافت کارمزد از تراکنش‌ها از سال 92 تصمیم‌گیری نشده است، گفت: دریافت هزینه برای این موضوع در حال بررسی است، بر اساس رویه‌ای که پیش از این وجود داشت بابت خدماتی که شرکت‌های PSP می‌دهند کارمزدی دریافت کنند که فعلا در دستور کار نیست؛ چراکه نیاز به بررسی و همچنین تایید بانک مرکزی با رعایت حقوق صنوف دارد.
قطبی گفت: از نگاه موسساتی که سرویس می‌دهند باید مبلغ ناچیزی هزینه به عنوان کارمزد استفاده از خدمت از مصرف‌کننده آن دریافت شود، ولی اگر قرار باشد چنین کاری صورت گیرد، با نظر بانک مرکزی با نگاه به منافع پذیرفته‌شدگان و با نظر صنوف خواهد بود.
مدیرعامل شاپرک با تاکید بر اینکه یکی از دلایل اصلی تشکیل شرکت شاپرک نظارت بر عملکرد شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات پرداخت (PSP) برای اطمینان از گردش صحیح و امن اطلاعات است، گفت: اطلاعات بانکی، حوزه خصوصی افراد است که صرفا بانک صاحب حساب و فرد امکان دسترسی به آن را دارند که با تشکیل این شرکت توسط شبکه بانکی بر انجام صحیح فنی گردش کار نظارت می‌شود.
قطبی پیش از این نیز گفته بود: امکان ارایه اطلاعات از این شبکه به سایر نهادها وجود ندارد، حتی شرکت شاپرک هم با توجه به استاندارد تبادل اطلاعات در شبکه‌های بانکی امکان دسترسی به این داده‌ها را ندارد به عبارت دیگرمحرمانه بودن اطلاعات جزو اصول اساسی شاپرک
است.
وی گفته بود: بر همین اساس رویه‌های حقوقی و فنی را برای شرکت‌های PSP اجباری کردیم که بر روی داده‌های خصوصی مردم نتوانند اشراف داشته باشند چون اعتماد، حرف اول و آخر در سیستم بانکی را می‌زند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :