آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22718
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1391 10:36
تعداد بازدید : 594

همراه اول شماره کم آورد

صدوقی:20میلیون شماره جدید درخواست داده ایم

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران همراه اول برای تخصیص 20 میلیون شماره جدید، درخواست دو دامنه 10 میلیون شماره ای را به رگولاتوری ارایه کرده است.

فناوران- وحید صدوقی با اشاره به درخواست همراه اول برای نامبرینگ جدید گفت: همراه اول از سال گذشته با افزایش تعداد مشترکان با کمبود شماره مواجه شده و از این رو برای در اختیار گرفتن 20 میلیون شماره جدید درخواست داده است.
مدیرعامل همراه اول گفت: 20 میلیون شماره جدید شامل دو رنج 10 میلیون شماره‌ای است.
وی افزود: درخواست تخصیص 20 میلیون شماره جدید در نیمه نخست فرودین‌ ماه سال 91 به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال شده است که هنوز در مورد دامنه هایی که تقاضا کردیم پاسخی از رگولاتوری نگرفته‌ایم.
گفتنی است، در پی افزایش تعداد مشترکان همراه اول و کمبود شماره‌، در سال گذشته این اپراتور برای تامین بخشی از شماره‌های مورد نیاز خود به ناچار دستورالعمل رگولاتوری را برای سلب امتیاز سیم‌کارت‌های بلااستفاده اجرا کرد.
در دستورالعمل رگولاتوری اپراتور می‌تواند سیم‌کارتی که سه ماه بدون استفاده است را سلب امتیاز کند که در سال گذشته همراه اول سیم‌کارت‌هایی که حداقل یک سال بدون استفاده بودند را از مشترکان پس‌گرفت.
یک میلیون و 100 هزار شماره تعیین تکلیف شد
علی حمیدی، مديركل امور مشتركان و متقاضيان شرکت ارتباطات سیار ایران نیز در این باره گفت: بر اساس ابلاغیه سازمان رگولاتوری در چند ماه گذشته همراه اول اقدام به ارسال پیامک به افرادی که بیشتر از 10 خط تلفن بنام‌شان در شبکه ثبت شده است کرد.
وی افزود: این افراد باید با مراجعه به دفاتر خدمات امور مشترکان 10 خط را برای خود انتخاب و مابقی را به افردای که در اختیارشان بود واگذار و یا اینکه آنها را قطع کند.
وی گفت: بر اساس آخرین آمار دریافتی، در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و 100 هزار مشترک سیم‌کارت اعتباری و حدود 87 هزار مشترک سیم‌کارت دایمی نسبت به تغییر مالکیت اقدام کرده‌اند.مديركل امور مشتركان و متقاضيان شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: این طرح به صورت مرحله‌ای در سراسر کشور در دست انجام است و سعی ما بر این است تا با فراخوان مقطعی موجبات مزاحمت برای مشترکان‌مان را فراهم نکنیم.وی بدون اشاره به تعداد سیم‌کارت‌هایی که احتمالا سلب امتیاز خواهند شد، گفت: با اجرای این طرح در سراسر کشور تمامی سیم‌کارت‌ها تعیین کلیف خواهند شد و فعلا ما هیچ سیم‌کارتی را سلب امتیاز نکرده‌ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :