آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22720
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1391 10:40
تعداد بازدید : 845

پس از مدت ها سردی و کسادی بازار

سلام بخش خصوصی به آفتاب

وزارت صنعت، معدن و تجارت آفتاب از متقاضیان مشارکت در طرح ملی آفتاب دعوت کرد اطلاعات خود را برای این وزارت خانه ارسال کنند.

فناوران- در اطلاعیه این وزارت‌خانه آمده است: «وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس وظايف و تكاليف قانوني خود مبني بر ارتقای سطح بهره‌وري امور بنگاه‌هاي اقتصادي كشور در نظر دارد طي يك پروژه مشترك با همكاري سازمان توسعه صنعتي ملل متحد (يونيدو)، براي بخش صنعت، معدن وتجارت كشور يك برنامه بين‌المللي آموزشي در حوزه مديريت كسب‌وكار، كارآفريني و فناوري اطلاعات برگزار کند.
هدف از اين دوره‌ها ارتقای سطح آگاهي و مهارت بنگاه‌هاي كشور جهت كاربرد اصول نوين مديريت كسب‌وكار مبتني بر فناوري‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي جهت ارتقای بهره‌وري وكاهش هزينه‌هاي عملياتي و اجرايي و در نتيجه افزايش توان رقابتي بنگاه‌هاست.
طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته و در راستاي اصل 44 قانون اساسي در نظر است اجراي اين طرح عظيم ملي به بخش خصوصي واگذار گردد.
لذا از كليه فعالان در حوزه آموزش، سرمايه‌گذاري و امور بين‌الملل دعوت می‌شود، جهت شركت در جلسه توجيهي كه بدين منظور در دفتر توسعه صنعت فناوري اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مجري طرح برگزار خواهد شد، فرم مربوطه را دانلود و به ايميل
aftabit2013@gmail.com ارسال نمايند.
همچنين جهت راهنمايي با شماره‌هاي 85193916 و 85193917 تماس حاصل نمايند. مهلت ثبت‌نام تا تاريخ 5 اسفند 1391 است.»
گفتنی است فرم مربوطه در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت به نشانی
http://www.mimt.gov.ir در دسترس است.
طرح آفتاب چیست؟
وزارت صنعت‌، معدن و تجارت تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان توسعه صنعتي ملل متحد (UNIDO) به منظور آموزش فراگير فناوري اطلاعات براي واحدهاي صنعتي، ‌معدني و تجاري كشور در اوایل بهمن ماه به امضا رساند.
آفتاب به عنوان طرح ملي آموزش فناوري اطلاعات بخش صنعت، معدن و تجارت كشور به منظور افزايش دانش و توسعه هرچه بيشتر فناوري اطلاعات براساس این تفاهم‌نامه تعریف شده است.
در هنگام امضای این تفاهم‌نامه محمدصادق مقتح معاون توسعه فناوري اطلاعات و تجارت الكترونيكي وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد این طرح گفته بود: يكي از وظايف مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت، توسعه صنعت فناوري اطلاعات به عنوان يكي از صنايع نوين از يك سو و توسعه كاربردهاي فناوري اطلاعات در بخش صنعت، معدن و تجارت، از سوي ديگر است كه در اين راستا، آموزش فناوري اطلاعات به عنوان محور كليدي توسعه مورد توجه ويژه قرار دارد.
مفتح افزود: در طرح مشترك اين وزارت‌خانه با سازمان توسعه صنعتي ملل متحد كه در يك بازه زماني پنج ساله در نظر گرفته شده است، مديران و كارشناسان واحدهاي صنعتي، معدني و تجاري با گذراندن يك دوره آموزشي منجسم با آخرين كاربردهاي فناوري اطلاعات در مديريت واحدهاي اقتصادي به شيوه نوين بين‌المللي آشنا خواهند شد.
معاون توسعه فناوري اطلاعات و تجارت الكترونيكي، توانمندسازي مديريت واحدهاي صنعتي را در گرو توسعه فناوري اطلاعات در صنعت دانست و از آن به عنوان اهرمي براي بالا بردن راندمان ذكر كرد.
به گفته مفتح، لزوم افزايش بهره‌وري و اثر بخشي امور بنگاه‌هاي كشور، كاهش هزينه تمام شده به منظور رقابت، افزايش توليدات صادرات گرا، توانمندسازي مديريت واحدهاي صنعتي از جمله اهداف در نظر گرفته شده در اين زمينه است.
وي گفت: بايد نهضت ملي سواد آموزي فناوري اطلاعات در كشور ايجاد شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت با طرح بين‌المللي آفتاب در اين حوزه پيشقدم شده است.
گفتنی است اين تفاهم‌نامه به امضاي معاون توسعه فناوري اطلاعات و تجارت الكترونيكي وزارت صنعت، معدن و تجارت و ریيس دفتر يونيدو در ايران رسيد.
توضیحات پاشنه‌طلا
مديركل دفتر توسعه صنعت فناوري اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت دیروز در گفت‌وگو با شاتا در مورد این طرح گفت: اين وزارت‌خانه در نظر دارد در راستاي اين تفاهم‌نامه آموزش گسترده مهارت‌هاي فناوري اطلاعات، مديريت كسب‌وكار و كارآفريني در واحد‌هاي صنعتي، معدني و تجارتي كشور را بر اساس اصل 44 قانون اساسي و با استفاده از توان بخش خصوصي به انجام برساند.
محمدحسين پاشنه‌طلا افزود: بر اين اساس طي فراخوان انجام شده علاقه‌مندان به مشاركت در اين طرح بزرگ ملي در زمينه‌هاي ارایه زيرساخت آموزشي، سرمايه‌گذاري و امور بين‌الملل شناسايي و پس از بررسي‌هاي لازم پروژه آغاز و آموزش گسترده فناوري اطلاعات در بين واحدهاي صنعتي، معدني و تجارتي كشور شروع مي‌شود. وي افزود: هدف از اين طرح ارتقاي بهره‌وري واحدهاي اقتصادي كشور با بهره‌گيري از فناوري اطلاعات در انجام امور جاري كسب‌وكار بوده و اميد است طي يك دوره پنج ساله به اهداف مورد نظر در فاز اول طرح دست پيدا كنيم و تعداد زيادي از مديران و كارشناسان شاغل در بخش‌هاي مختلف واحدهاي اقتصادي كشور از مزاياي اين دوره‌ها بهره‌مند شوند.
پاشنه‌طلا گفت: اكنون لازم است نهضت سوادآموزي فناوري اطلاعات در كشور آغاز شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت با اين طرح آغازگر اين امر در بخش‌هاي اقتصادي كشور است.
گفتنی است شرکت‌های علاقه‌مند به مشارکت در این طرح پس از دانلود فرم مربوطه از سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، باید نام، نام خانوادگی، نام شرکت و زمینه فعالیت خود را در این فرم ذکر کنند.
همچنین زمینه مشارکت در طرح به چهار صورت سرمایه‌گذاری، ارایه زیرساخت، اخذ نمایندگی و امور بین‌المللی ممکن است. در صورتی که شرکتی پیشنهادی برای نوع دیگری از مشارکت در طرح را داشته باشد می‌تواند در قسمت سایر این موضوع را اطلاع دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :