آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22721
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1391 10:42
تعداد بازدید : 752

آغاز ارایه خدمات پزشکی از راه دور در استان البرز

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: سیستم تله مدیسین (پزشکی از راه دور) به منظور ارایه راهکارهای تسهیل کننده مشکلات در سطح استان البرز ارایه می شود تا خدمات پزشکی باکیفیت تر و سریع تر به مردم ارایه شود.

ایرنا- دکتر محمدحسن ناصری با اعلام این مطلب گفت: هدف از ارایه خدمات تله‌مدیسین سهولت دسترسی و مراقبت پزشکی برای نواحی روستایی و محروم، دسترسی بهتر به پزشکان برای مشاوره و مراقبت پزشکی و کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی در استان البرز است.
وی افزود: فناوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف از جمله تجهیز مراکز درمانی به نرم‌افزارهای جامع اطلاعات بیمارستانی و نیز استقرار سامانه‌های شبکه ملی سلامت به منظور امکان تبادل اطلاعات بین مراکز بهداشتی درمانی، داروخانه‌ها و مراکز ستادی کمک می‌کند. همچنین با استفاده از تله‌مدیسین می‌توان شبکه بهداشت و درمان نظرآباد، ساوجبلاغ و بیمارستان امام حسن(ع) نظرآباد را کنترل کرد و سیستم نوبت‌دهی به بیماران و سیستم الکترونیکی ارزشیابی استادان را در دانشگاه علوم پزشکی البرز انجام می‌دهد.ناصری گفت: در گام نخست به دنبال تجهیز زیرساخت‌ها و ارایه پرونده الکترونیکی سلامت برای بیماران هستیم. ارایه خدمات مختلف تله‌مدیسین مواردی همچون مشاوره، آموزش از راه دور و تصویربرداری و فوریت‌های پزشکی را تسهیل می‌کند.رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در مورد چالش‌های راه‌اندازی تله‌مدیسین در این استان گفت: نیاز به زیرساخت‌های فنی و الکترونیکی، آموزش و توانمندسازی و آشنایی ارایه‌دهندگان و اطلاع‌رسانی به منظور اطمینان خاطر یافتن بیماران در استفاده درمان از راه دور و نیاز به روش‌های اعمال قانون در هنگام پیگیری خطاها از چالش‌های گسترش خدمات تله‌مدیسین در این استان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :