آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22726
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1391 10:49
تعداد بازدید : 586

رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات:

PAPها باید در ارایه تخفیف ترافیکی تجدیدنظر کنند

مهندس علیرضا صیدی رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران، نقش کمیسیون تنظیم مقررات در تنظیم روابط بازیگران بازار اینترنت پرسرعت را کلیدی دانست و بر اجرای مصوبه 152 این کمیسیون برای ارایه خدمات ADSL تاکید کرد.

فناوران- به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی چهارمین همایش بین‌المللی مخابرات ایران (ITC 2013) صیدی گفت: کمیسیون تنظیم مقررات ظرفیت بالایی برای ایفای نقش فعال در بازار اینترنت پرسرعت دارد و مصوبات این کمیسیون می‌تواند بازار را به سمت و سوی مناسب هدایت کند. به طور مثال آیین‌نامه تعاملی شرکت‌های ندا با شرکت مخابرات ایران در مصوبه 97 کمیسیون تنظیم مقررات، به نوعی یک‌طرفه بود و مشکلاتی را برای شرکت مخابرات ایران ایجاد می‌کرد.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات افزود: اما به نظر می‌رسد که مصوبه 152 کمیسیون تنظیم مقررات از نظر کارشناسی بسیار غنی است و با اجرایی کردن آن، بسیاری از مشکلات بازار اینترنت پرسرعت حل خواهد شد و جایی برای مطرح کردن مباحثی نظیر دامپینگ از سوی شرکت‌های PAP باقی نخواهد ماند.
وی همچنین با اشاره به تخفیف‌های ویژه‌ای که شرکت‌های PAP در ارایه خدمات اینترنت پرسرعت به مشترکان خود در قالب بسته‌های ترافیکی و تخفیف خرید تجهیزات ارایه می‌کنند، گفت: باید در نظر داشت که با اجرایی شدن مصوبه 152، شرکت‌های PAP هم در ارایه بسته‌های رایگان به مشترکان خود باید تجدید نظر
کنند.
لازم به ذکر است که چهارمین همایش مخابرات ایران (ITC 2013) توسط گروه طیف در 13 اسفندماه سال جاری و با حضور مدیران ارشد داخلی و خارجی در حوزه مخابرات برگزار خواهد شد و مصوبه جدید رگولاتوری در زمینه تعرفه ADSL از جمله مباحث مطرح در این همایش است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :