آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 22727
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1391 10:54
تعداد بازدید : 833

معاون بازاریابی اپراتور اول:

همراه اول اطلاعات مشترکان را به هیچ شرکتی نداده است

معاون بازاریابی، فروش و خدمات مشتریان شرکت ارتباطات سیار ایران فروش اطلاعات مشترکان همراه اول را به شرکت های تجاری به منظور ارسال پیامک تبلیغی را شدیدا تکذیب کرد.

ایسنا- محمدمهدی عطوفی با بیان این مطلب گفت: شرکت ارتباطات سیار ایران به هیچ وجه اطلاعات مشترکان را در اختیار دیگران قرار نداده است.
وی افزود: در حال حاضر تعدادی از پنج میلیون قبضی که برای مشترکان‌مان در تهران ارسال می‌کنیم به دست آنها نمی‌رسد، پس اگر ما این اطلاعات را داشتیم، اول مشکلات خودمان را حل می‌کردیم و بعد آن را در اختیار دیگران قرار می‌دادیم.وی گفت: چند ماه پیش اعلام شد که ما اطلاعات را می‌فروشیم که پس از طرح این موضوع، پلیس فتا و سازمان بازرسی کل کشور وارد بحث شدند و به بررسی‌هایی در این زمینه پرداختند تا مشخص شود آیا همراه اول در درز اطلاعات نقش دارد یا نه.
عطوفی افزود: اکنون با وجود اینکه مدتی از این بررسی‌ها می‌گذرد، هنوز هیچ خبری منتشر نشده که بدانیم که اگر به عنوان مثال خطاکار هستیم، جریمه آن را پرداخت کنیم و یا اگر تبرئه شده‌ایم، حداقل مشخص شود.
وی در خصوص اینکه آیا مسوولان همراه اول موضوع درز اطلاعات را مربوط به کارمندان این شرکت می‌دانند، گفت: به هیچ عنوان این‌گونه نیست و حتی ما این موضوع را نفی می‌کنیم.وی افزود: برای مثال شما در نظر بگیرید که برنامه‌ای مانند برنامه 90 در هفته حدود 5/1 تا چهار میلیون تماشاگر دارد که به آن پیامک می‌زنند. در این میان ساده‌ترین کاری که می‌توان انجام داد، آن است که بگوییم این چهار میلیون نفر هوادار ورزش هستند و به عنوان مثال اگر قرار باشد تبلیغاتی در زمینه محصولات ورزشی ارسال شود، این بخش گزینه‌های مناسبی برای دریافت پیام به شمار می‌روند.اما معاون بازاریابی، فروش و خدمات مشتریان همراه اول درباره اینکه در بسیاری از موارد دیده می‌شود که حتی محدوده جغرافیایی و شغل افراد در پیامک‌ها مورد توجه قرار گرفته است، افزود: درباره محدوده جفرافیایی هر کدام از ما یک کدپستی داریم که این کدپستی در اختیار شرکت پست است.
وی افزود: زمانی تا سال‌ 85 و حتی تا 86 شرکت پست تنها شرکتی بود که برای ارایه سیم‌کارت ثبت‌نام کرده و شماره‌ها را تحویل می‌داد و ما این اطلاعات را نداشتیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :