آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227801
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 10:40
تعداد بازدید : 617

سخنگوی سازمان ثبت احوال وعده داد:

ایجاد 800 ایستگاه سیار صدور کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان آخرین وضعیت ایستگاه های سیار ثبت نام کارت ملی هوشمند در کشور، گفت: قصد داریم این ایستگاه ها را تا یک ماه آینده در کل کشور راه اندازی کنیم.

ایسنا – سیف الله ابوترابی با بیان اینکه ایستگاه های سیار به منظور ثبت نام و ارایه کارت ملی هوشمند برای مناطق روستایی، صعب العبور، سالخوردگان و کسانی که دارای معلولیت حرکتی هستند در نظر گرفته شده است، گفت: قصد داریم ۸۰۰ ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند را تا یک ماه آینده در کل کشور راه اندازی کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۶ ایستگاه سیار در کل کشور راه اندازی شده است. یعنی در هر استان حدود یک ایستگاه سیار به صورت آزمایشی راه اندازی شده است و برخی استان های دیگر نیز در حال تهیه سخت افزارهای مورد نیاز هستند. 
سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه ایستگاه های سیار ثبت نام برای نهادها و موسسات نیز در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر در صداوسیما، قوه قضاییه و... ایستگاه های سیار راه اندازی شده و مشغول فعالیت هستند. همچنین به دلیل اینکه برای تکمیل ثبت نام نیاز به اثر انگشت است، کارمندان فقط برای خودشان به صورت شخصی می توانند ثبت نام کنند و ثبت نام برای خانواده های شان بدون حضور آنان امکان پذیر نیست.
سخنگوی سازمان ثبت احوال با اعلام صدور ماهیانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار کارت هوشمند ملی گفت: کارت های قدیمی سال آینده بی اعتبار می شود.
وی با بیان اینکه زمان اعلام شده برای استفاده از کارت های ملی قدیمی تمدید نخواهد شد، بیان کرد: در سال آینده کارت های ملی بی اعتبار شده و در هیچ سازمان و دستگاه های مورد تایید نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :