آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227813
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 10:54
تعداد بازدید : 554

رونمایی از سامانه ملی کارآموزی

همزمان با برگزاری هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از ویرایش جدید سامانه ملی کارآموزی در غرفه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی رونمایی شد.

ایرنا - رییس اداره کارآموزی دفتر مرکزی اداره ارتباط با صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درباره این سامانه گفت: سازمان بیش از 15 سال روی سامانه ملی کارآموزی کار کرده و در چند مرحله آن را ارتقا داده است، آخرین ویرایش آن را که ویرایش 96 است، در نمایشگاه حاضر رونمایی کردیم.
علی زنوزی ادامه داد: این سامانه به نشانی karamouz.irost.org پل ارتباطی بین دانشجویان و صنایع است؛ از طریق آن دانشجویان می توانند صنایع و نیازهای آن را در حوزه کارآموزی رشته تحصیلی خود بیابند و جایابی شوند. 
وی افزود: سامانه بانک اطلاعاتی قوی از نیازهای صنایع دارد که در اختیار دانشجویان قرار می دهد و محصول همکاری مشترک دفتر ارتباط با صنعت و دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است.
وی درباره این سامانه و مزایای ویرایش 96 آن توضیح داد: این سامانه در اختیار دانش آموزان و دانشجویان مختلف است، آنها می توانند بدون رفت و آمد مکان مورد نظر در صنعت را بیابند و دوره کارآموزی خود را بگذرانند. فرصت کارآموزی به آنها با توجه به رشته، گرایش، جنسیت و در سه اولویت شهر محل سکونت، استان محل سکونت و در کل کشور واحدهای پذیرنده را می یابد و معرفی می کند.
وی یادآور شد: کلیه دانشگاه های کشور شامل دانشگاه آزاد و علمی وکاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی بیشترین دانشجو را دارند و به همین دلیل بیشتر از سامانه استفاده می کنند.
زنوزی ادامه داد: در این ویرایش روندها تسهیل شده است و دانشجو می تواند دقیق تر جست و جو کند، امکان هم زمان جست وجوی 100 هزار نفر به دلیل تقویت سرورها وجود دارد، بانک اطلاعات صنایع آن کامل تر شده است. همچنین در حال رایزنی بیشتر با واحدهای پذیرنده و صنایع هستیم و مزایای گرفتن کارآموز را برای آنها بیان می کنیم تا فرصت های کاراموزی را اعلام کنند.
وی گفت: وزارتخانه های صنعت، معدن تجارت، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت نیرو، وزارت کشور، آموزش و پرورش و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین زیرمجموعه های آنها و شرکت های خصوصی خصوصیات فرصت های کارآموزی خود را در سامانه بیان کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :