آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227829
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 11:11
تعداد بازدید : 345

با حضور در کمپین جهانی سامسونگ

نمایندگان ایران مشعل المپیک زمستانی را حمل کردند

نمایندگان ایران در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ با حضور در مسیر این مشعل در شهر آسان کره جنوبی، آن را حمل کردند.

فناوران- تیمی ۱۰ نفره از نمایندگان ایران که با پرچمداری بهرام رادان، بازیگر سینما و حمایت شرکت سامسونگ موبایل به مراسم حمل مشعل المپیک اعزام شده بودند، روز شنبه و دیروز طبق برنامه ریزی تعیین شده مشعل را حمل کردند. 
شنبه گذشته به عنوان اولین ایرانی، فروغ عباسی عضو تیم زنان اسکی آلپاین کشورمان که سابقه حضور در مسابقات المپیک زمستانی را هم در کارنامه خود دارد این مشعل را حمل کرد. او صبح روز شنبه مشعل المپیک زمستانی را از مارگارت گرانت هرچ، ورزشکار اهل آفریقای جنوبی تحویل گرفت و مسافت ۲۰۰ متر را در شهر آسان کره جنوبی حمل کرد. در انتهای این مسیر او مشعل را به ورزشکاری از لبنان تحویل داد. 
وی که اکنون در حال تلاش برای کسب سهمیه حضور در المپیک زمستانی پیونگ چانگ است پس از حمل مشعل گفت: امیدوارم در آینده نزدیک به عنوان ورزشکار به کره جنوبی برگردم و بتوانم در المپیک زمستانی شرکت کنم.
دیروز در ادامه این مراسم نیز ۹ نماینده دیگر به ترتیب مشعل را هرکدام ۲۰۰ متر حمل کردند و به این ترتیب حضور نمایندگان ایران در مراسم حمل مشعل المپیک به اتمام رسید. حسن میرزاحسینی، عضو تیم ملی اسکی و سنگ نوردی جانبازان و معلولین ایران، اولین نفری بود که دیروز به نمایندگی از کشورمان این مشعل را حمل کرد. قرار بود او با استفاده از یک پای مصنوعی مشعل را حمل کند اما میرزاحسینی ترجیح داد با استفاده از عصا این کار را انجام دهد. میرزاحسینی درباره دلیل کار خود گفت: دوست دارم این پیام را منتقل کنم که معلولیت نباید باعث شود که فرد از حضور در جامعه محروم شود. همه معلولان باید با شجاعت کامل در جامعه و در میان مردم حضور داشته باشند.
هشت نماینده دیگر ایران نیز بصورت پیوسته و در یک بخش مشعل المپیک را حمل کردند. در این بخش عظیم قیچی ساز اولین نفری بود که مشعل المپیک را حمل کرد. او تنها هیمالیانورد ایرانی است که توانسته به هر چهارده قله هشت هزار متری صعود کند. 
دیگر اعضای تیم ایران که با پرچمداری بهرام رادان، بازیگر محبوب و سرشناس کشورمان به این مراسم رفته اند، عبارتند از سیروس انتخابی (فعال محیط زیست)، رضا عابدینی (فعال اجتماعی)، بهناز شفیعی (قهرمان اولين مسابقه رسمی موتور سواري ايران)، سارا داستان (از اعضای فعال انجمن ام اس ایران)، هلیا باغبانی (نخستین دختر ایرانی که در سن بیست سالگی عنوان خلبان دوم را دریافت کرده است) و هایده شیرزادی (کارآفرین و فعال محیط زیست ایرانی).
حضور تک تک این نمایندگان در روند حمل مشعل المپیک با شور و هیجان و در مواردی با واکنش های احساسی همراه بود. از جمله سارا داستان که در زمان حمل مشعل المپیک اعلام کرد: می خواهم نشان دهم که ام اس ناتوانی نیست و من با توانایی کامل می توانم این مشعل را حمل کنم.

پیش از آغاز مراسم حمل مشعل توسط نمایندگان ایران، مسعود فیاضی مدیر روابط عمومی و مسوولیت های اجتماعی سامسونگ با اشاره به تعداد زیاد نمایندگان کشورمان گفت: ایران در میان کشورهای منطقه بیشترین نماینده را در مراسم حمل مشعل المپیک داشت. سامسونگ در کمپینی جهانی افرادی را از سراسر جهان برای حمل مشعل به اینجا دعوت کرد که نماد روحیه انجام کارهای ظاهرا ناممکن بوده اند. روحیه ای که با شعار «آنچه را نمی توانی، انجام بده»، در این کمپین هم خوانی داشت.
بهرام رادان نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این مراسم و با اشاره به سرگذشت الهام بخش و جذاب دیگر اعضای گروه گفت: امیدوارم بتوانیم نمایندگان خوبی برای مردم ایران باشیم. اعضای حاضر در این گروه هرکدام کارهای بزرگی کرده اند و می توانند الهام بخش بسیاری از مردم باشند. 
حضور این بازیگر محبوب در مراسم حمل مشعل با استقبال خبرنگاران و رسانه های حاضر مواجه شد. بصورتی که پس از رسیدن مشعل به دست رادان، مراسم برای مدتی متوقف شد تا خبرنگاران امکان گرفتن عکس از او را پیدا کنند. رادان مشعل را از هلیا باغبانی دریافت کرد و پس از حمل آن در ۲۰۰ متر تعیین شده، آن را به هایده شیرازی دیگر نماینده کشورمان تحویل داد.
رضا عابدینی آخرین نفر از این تیم بود که مشعل را در مسافت تعیین شده حمل کرد. به این ترتیب کار حضور این تیم در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی پیونگ چانگ ۲۰۱۸ بعد از حمل توسط تک تک اعضای تیم به پایان رسید. 
سامسونگ به عنوان یکی از حامیان اصلی بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کار انتخاب ۱۵۰۰ نفر از حمل کنندگان مشعل المپیک را بر عهده داشت. به همین منظور کمپینی بزرگ برگرفته از روح المپیک در سرتاسر جهان راه اندازی شد تا شخصیت هایی الهام بخش و موثر در هر جامعه به عنوان یکی از ۷۵۰۰ نفر حمل کننده مشعل المپیک زمستانی انتخاب شوند. 
سامسونگ ایران نیز طی فراخوانی از تمامی علاقه مندان دعوت کرد دلایل خود برای حضور در مراسم حمل مشعل المپیک را به این شرکت اعلام کند. نهایتا از میان هزاران درخواست دریافت شده ۶ نفر توسط هیات داوران انتخاب شدند. همچنین سه نفر نیز به دلیل فعالیت های برجسته اجتماعی و زیست محیطی بصورت مستقیم توسط این شرکت برای حمل مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دعوت شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :