آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227832
تاریخ انتشار : 27 آذر 1396 11:14
تعداد بازدید : 1177

در دومین رویداد کافه‌فین‌تک توسن مطرح شد:

توسن بوم فرصتی برای رشد فین تک هاست

در دومین رویداد کافه فین تک توسن از اکوسیستم توسن بوم و اتفاقات مثبتی که در این بستر روی داد، سخن به میان آمد.

فناوران - دومین کافه فین تک توسن در شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین (توسن) برگزار شد. در ابتدای این برنامه سایه فرنیا، مدیر فروش توسن بوم درباره چگونگی و چرایی شکل گیری این پلات فرم گفت: شرکت توسن حدود سه سال پیش با هدف جذب استارت آپ های فین تکی، اکوسیستم توسن بوم را راه اندازی کرد تا ضمن کمک به رشد و پرورش آنها بتوانیم به کامل شدن سبد محصولات بانک ها نیز یاری برسانیم.
سپس یوسف قلاتی، مدیرعامل شرکت فناوران اطلاعات خبره، درباره تجربه همکاری این شرکت با توسن بوم گفت: حدود یک سال و نیم قبل با شرکت توسن وارد مذاکراتی شدیم تا بتوانیم مشابه فعالیت های توسن بوم را در صنعت بیمه انجام دهیم و اکنون ۲۲ شرکت بیمه ای از محصولات فناوران استفاده می کنند. همکاری شرکت فناوران اطلاعات خبره با توسن در سه حوزه پرداخت، واریز و صدور بیمه نامه است. بخش پرداختی این پروژه با نام پرداخت ویژه توسن انجام می شود که به کمک آن هرگونه پرداختی بدون اینکه نیازی به دریافت شماره شبا یا شماره حساب باشد و ازطریق فرم مشترکی که با همکاری توسن طراحی شده، انجام خواهد شد. این فرم به عنوان یک حواله به فرد در زمان پذیرش داده می شود و از طریق این حواله و مراجعه به بانک می تواند مبلغ مورد نیازش را دریافت کند. همکاری دیگر میان این دو شرکت درباره ارایه یک صورت حساب ویژه بیمه است و فناوران اطلاعات خبره می تواند با همکاری توسن به تمام تراکنش های ریز شاپرکی دسترسی داشته باشد. 
وی افزود: همکاری دیگر ما با توسن برای ایجاد یک نوع شناسه خاص برای استفاده در صنعت بیمه است. ما با کمک شرکت توسن این شناسه را طراحی کردیم و تمام تراکنش هایی که بر اساس این شناسه ها انجام می شود، در صورت حساب ها هم از طریق همین شناسه نشان داده می شود. تمامی این مجموعه فعالیت ها تحت عنوان فاز اول همکاری میان شرکت فناوران اطلاعات خبره با شرکت توسن خواهد بود که به زودی عملیاتی می شود. فاز دوم همکاری ما با توسن در زمینه ارایه  APIهایی است که به کمک آن بشود صدور و تمدید برخی بیمه نامه ها را در شعب بانکی انجام داد. بخشی از این فاز در سال ۹۶ عملیاتی و بخشی دیگر از آن در سال ۹۷ تکمیل خواهدشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :