آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228030
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 10:37
تعداد بازدید : 774

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

حذف یارانه ثروتمندان نیازمند مجوز استفاده از بانک های اطلاعاتی است

دبیر شورای عالی فضای مجازی و قائم مقام وزیر کار با بیان امکان حذف یارانه اقشار ثروتمند در صورت استفاده از بانک اطلاعات مالیاتی و بانک های دیگر گفت: در آن صورت یارانه اقشار و افرادی که در فقر مطلق به سر می برند، تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش می یابد.

فارس - ابوالحسن فیروزآبادی در پاسخ به این سوال که آیا بانک های اطلاعاتی دولت برای حذف یارانه خانوار کفایت می کند یا خیر گفت: برخی بانک های اطلاعاتی هم اکنون در دسترس است و می توان با استفاده از سایر بانک های اطلاعاتی دسترسی بیشتری برای شناسایی درامد افراد ایجاد کرد. وی ادامه داد: درصورتیکه اجازه استفاده از بانک اطلاعاتی مالیاتی و بانک های دیگر اطلاعاتی داده شود، امکان شناسایی دقیق تر افراد غیرنیازمند وجود دارد. فیروزآبادی درعین حال گفت: 5 دهک درآمدی در سال آینده یارانه خواهند گرفت و شامل افراد تحت پوشش خواهد شد، به طوری که اگر خانواری در فقر مطلق بوده و امکان کسب درآمد نداشته باشد یارانه شان تا 700 هزار تومان قابل افزایش است. در خبری دیگر، هفتمین سمینار علمی پژوهشی ذیل کنفرانس امنیتی تهران با عنوان «انقلاب سایبری و امنیت منطقه ای در غرب آسیا» در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی با همکاری دانشگاه فارابی و دبیرخانه دائمی کنفرانس امنیتی تهران با حضور دانشجویان، اساتید، اندیشمندان و صاحب نظران حوزه امنیت سایبری برگزار شد. فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در سخنرانی تحت عنوان اقتصاد دیجیتال و تاثیرآن بر امنیت منطقه غرب آسیا، به تشریح تغییر پارادایم کسب قدرت و ثروت درهزاره سوم پرداخت.  وی گفت: بزرگ ترین شرکت های ثروت آور، در فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کنند.
فیروزآبادی افزود: امروزه تولید و توزیع بخش اعظمی از اطلاعات، در اختیار شرکت های بزرگی مانند فیس بوک، توئیتر و ... قرار دارد و جریان حاکم بر فضای مجازی بین المللی، کشورهای دنیا را به دو قسمت تولیدکننده (عمدتا آمریکا) و مصرف کننده یعنی سایر کشورها خصوصا کشورهای در حال توسعه تقسیم کرده است. دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور، جریان حاکم بر فضای مجازی بین المللی را مانع نقش بازیگری ایران دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :