آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228039
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 10:47
تعداد بازدید : 768

معاون اتحادیه آژانس تاکسی:

نرخ پایین تاکسی های اینترنتی، دامی برای حذف تاکسی هاست

معاون اتحادیه آژانس تاکسی، کرایه های ارزان اسنپ و تپسی را یک دام برای مردم دانست و گفت: آن ها با این کرایه های کاذب سعی در حذف تاکسی های درون شهری و آژانس ها هستند و زمانی که رقبای خود را حذف کردند، کرایه ها خود را به صورت نجومی بالا می برند.

تهران نیوز - تقریبا همه مردم تهران  اسم دو سیستم حمل و نقل اینترنتی اسنپ و تپسی را شنیده اند، سیستمی که بعد از گذشت چندین سال امروزه طیف بسیاری از مردم را به خود جذب کرده است.
بعد از روی کار آمدن این سیستم حمل و نقل در ایران حرف و حدیث های زیادی صورت گرفت که با اعتراض بسیاری از صاحبان صنوف مربوطه روبه رو شد. در همان روزهای اول بسیاری از کارشناسان به خطرات موجود از ورود این اپلیکیشن به سیستم حمل و نقل کشور خبر دادند. عدم زیرساخت های موجود، نامعلوم بودن قانون درباره اپلیکیشن های حمل و نقل، عدم نظارت دقیق بر رفتار رانندگان، طولانی بودن مسیر تایید صلاحیت راننده، نامشخص بودن سرور آن، عدم امنیت کافی برای مسافر و غیره از جمله مواردی بود که کارشناسان از خطرات این اپلیکیشن ها نام بردند.
در همین خصوص حسن هاشمی، معاون اتحادیه آژانس تاکسی تلفنی و کارشناس حمل و نقل درون شهری درباره سیستم های کسب و کار اینترنتی گفت: سیستم های کسب و کار اینترنتی حمل ونقل در ایران غیرقانونی است، چراکه حمل و نقل درون شهری و برون شهری زیر نظر شهرداری هاست نه مجموعه هایی که مجوز فعالیت های اینترنتی را می دهند.
وی گفت: اگر شرکت های حمل و نقل اینترنتی حدود ۳۰ هزار راننده داشته باشد، آن ها تنها از طریق فضای مجازی کنترل می کنند که نتیجه استفاده از این روش کنترل، تجاوز و تخلفاتی است که اخبار آن را در شبکه های اجتماعی مشاهده می کنید. این در حالی است که ۳۰ هزار راننده در آژانس ازسوی ۱۷۵۰ مدیر تحت نظارت حقیقی قرار می گیرند.
هاشمی با بیان اینکه هر روز رانندگان آژانس از لحاظ ویژگی های مختلف از جمله روحی و روانی بررسی می شود، افزود: این نظارت ها باعث پیشگیری از جرایم و تخلفاتی می شود که ضربه به پیکره سیستم حمل و نقل عمومی می زنند؛ نه تنها آژانس ها بلکه همه افرادی که به نوعی درگیر این وظیفه هستند، باید در انجام آن صداقت و پاکی داشته باشند.
وی گفت: علاوه بر اینکه باید شأن مسافر گرامی داشته شود، راننده نیز باید مورد احترام قرار گیرد و تمام خدمات لازم برای انجام فعالیت آن، در اختیار راننده قرار داده شود. این در حالی است که بارها مشاهده شده رانندگان اسنپ و تپسی اذعان دارند که با ما مانند یک برده عمل می کنند؛ حتی مدیران این شرکت ها حاضر نیستند با رانندگان خود صحبت کنند و هر زمان با همان سیستم اینترنتی ما را حذف می کنند.
معاون اتحادیه آژانس تاکسی تلفنی، کرایه های ارزان اسنپ و تپسی را یک دام برای مردم دانست و اذعان داشت: آن ها با این کرایه های کاذب سعی در حذف تاکسی های درون شهری و آژانس ها هستند و زمانی که رقبای خود را حذف کردند و به قدرت رسیدند، در نبود آژانس ها و تاکسی های درون شهری کرایه های خود را به صورت نجومی بالا می برند.
هاشمی همچنین با بیان تحولی عظیم در آژانس ها در آینده نزدیک گفت: ما قصد داریم در خور شأن مسافر و برای آرامش آن حین جابه جایی با قیمت مناسب و مصوب تغییراتی را اعمال کنیم و اکنون نیز درحال انجام این کار هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :