آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228044
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 10:50
تعداد بازدید : 714

پای بیت کوین به مجلس باز شد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بیت کوین (ارز الکترونیکی) در مجلس با حضور مسوولان بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان بورس بررسی می شود.

خانه ملت - محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به طرح بیت کوین (ارز الکترونیکی) پرداخت و گفت: بیت کوین یک نوع ارز مجازی است و از طریق رمزگذاری، ابزاری برای مبادله است. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره گسترش استفاده از ارز الکترونیکی (بیت کوین) در آینده هشدار داد و افزود: قرارداد هایی که از طریق بیت کوین منعقد می شود، به هیچ وجه مطابق با اصول اسلامی و اقتصادی نیست که باید نظارت های لازم از سوی دستگاه های مربوطه، به خصوص بانک مرکزی روی این قرارداد ها صورت گیرد.
وی گفت: بیت کوین نه تنها منطبق با هیچ کدام از اصول اقتصادی نیست، بلکه فضای ناامنی را نیز برای مبادله کنندگان ایجاد می کند که لازم است تجار به این مساله توجه کافی داشته باشند.
پورابراهیمی یکی از معضلات موجود در بیت کوین را نبود ساز و کار ها و ضوابط مشخص برای راهبردی کردن آن دانست و گفت: درخواست ما از مردم این است که مراقبت های بیشتری داشته باشند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان برنامه های این کمیسیون برای بررسی مساله بیت کوین (ارز الکترونیکی) گفت: قرار است هفته آینده در نشستی با مسوولان بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بورس، بیت کوین را بررسی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :