آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228045
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 10:51
تعداد بازدید : 827

تپ سی از اسنپ به شورای رقابت شکایت برد

شکایت شرکت پیشگامان فن آوری آرامیس (تپ سی) از شرکت ایده گزین ارتباطات روماک (اسنپ) در دستور کار جلسه 318 شورای رقابت قرار گرفت.


فناوران- با انتشار دستور کار جلسه 318 شورای رقابت مشخص شد که تپ سی از اصلی ترین رقیب خود یعنی اسنپ، به شورای رقابت شکایت کرده است.
تشخیص ورود لطمه جدی به اشخاص ثالث ناشی از قیمت گذاری تهاجمی، تعیین و اعلام دامنه تمرکز شدید در ارتباط با ادغام شرکت ها یا بنگاه های اقتصادی و اتخاذ تصمیم از سوی شورای رقابت به منظور تضمین عدم نقض مواد ۴۴ تا ۴۸ قانون توسط حقوق و امتیازات انحصاری ناشی از مالکیت فکری، ازجمله وظایف شورای رقابت است و به طور کلی این شورا وظیفه دارد مانع ایجاد انحصار در بخش های مختلف شود.
این جلسه دیروز برگزار شد اما از جزییات یا رای احتمالی خبری در دست نیست.
با این حال شنیده شده است که دلیل این شکایت محدود کردن رانندگان از استفاده انحصاری خدمات اسنپ است. براساس ادعای تپسی ظاهرا شرکت رقیبش به رانندگان این اجازه را نمی دهد که به صورت دلخواه اقدام به استفاده از سرویس های تاکسی آنلاین کنند.
این کار به واسطه دسترسی به گوشی رانندگان و مشاهده اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی آنان صورت می گیرد؛ بنابراین رانندگان اسنپ که بخواهند به صورت هم زمان از چند اپلیکیشن تاکسی آنلاین استفاده کنند باید حداقل دو گوشی داشته باشند.
نکته جالب اینکه پیش از این دسترسی اسنپ به گوشی های رانندگانش و محدودیتی که در استفاده از نرم افزار مسیریاب WAZE برای آنها ایجاد کرده بود، حسابی سروصدا کرد و وزارت ارتباطات هم خواستار عذرخواهی اسنپ شد.
به نظر می رسد همچنان اسنپ در اپلیکیشن رانندگان خود دسترسی مشاهده دیگر اپلیکیشن ها را همچنان مطالبه کرده و به رانندگان خود اجازه نمی دهد از سرویس های مشابه، خدمات تاکسی آنلاین دریافت کنند.
شورای رقابت که وظیقه برقرار کردن شرایط رقابتی در بازار اقتصادی کشور را دارد، در حال حاضر به بررسی این پرونده ورود کرده و باید منتظر نتیجه تصمیمات بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :