آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228057
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 11:16
تعداد بازدید : 442

چالش کروم بوک و آفیس ۳۶۵ برای لپ تاپ های ویندوز

بیست و هفتم نوامبر، کاربران کرو م بوک به طور اتفاقی متوجه شدند که برخی از لپ تاپ های آنها، آفیس 365 را اجرا می کند.

رایورز- دقیق تر اینکه کاربران توانستند آفیس 365 را دست کم روی دستگاه هایی از جمله سامسونگ کروم بوک پرو، پیکسل بوک، ایسر کروم بوک 15 و ایسر سی771 دانلود و اجرا کنند.
در حقیقت، هرچند تاکنون کاربران می توانستند نسخه های مبتنی بر وب و سبک وزن برنامه های آفیس شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و وان نوت را روی کروم بوک ها نصب کنند، اما این نسخه ها به هیچ وجه راضی کننده نبود و به همین خاطر، مایکروسافت، آفیس موبایل را در اختیار دستگاه های آندرویید قرار داد که البته روی سیستم عامل کروم (کروم اُ.اس) نیز اجرا می شوند.
به این ترتیب باید پذیرفت که اکنون، عصر آفیس 365 فرارسیده است.
در حال حاضر بیش از 120 میلیون نفر، کاربر آفیس 365 بوده و این در واقع، معادل 10 درصد از کل کاربران آفیس است.
شایان ذکر است که این کاربران، صرفاً کاربران خانگی و دارای بودجه محدود نیستند. بر اساس مطالعه اسکای ها در سال 2016، مشخص شد که 4/91 درصد کسب وکارهایی که حداقل 100 کاربر دارند، از آفیس 365 استفاده می کنند.
استفاده از آفیس 365 در سازمان ها بیش از 320 درصد رشد داشته است، چرا که درصد کاربران مورد نظر (کارمندان) این برنامه، از 8/6 به 3/22 درصد رسیده و در حقیقت، کاربران این برنامه در میان کارکنان، سه برابر شده است.
در گذشته، زمانی که صحبت از تغییر سیستم عامل می شد، پاسخ اکثر افراد این بود که سیستم عامل مزبور، مایکروسافت آفیس را پشتیبانی نمی کند، اما اکنون کروم بوک ها این کار را انجام می دهند.
علاوه براین، اجرای آفیس 365 روی کروم بوک ها نیاز به هیچ برنامه و نرم افزار خاصی ندارد. تنها کاری که می بایست انجام دهید، دانلود آفیس 365 از پلی استور روی کروم بوک است؛ سپس هزینه اشتراک سالانه این برنامه را که 70 دلار است، پرداخته و از آن لذت ببرید.
کروم اُ.اس، امن تر از ویندوز است و با آخرین پچ ها و قابلیت ها هر شش ماه به روزرسانی میشود. از سوی دیگر، کاربری کروم بوک ها به شدت آسان است. در واقع هر کسی که می تواند با مرورگر کار کند، با کروم بوک نیز راحت خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :