آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228063
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 11:23
تعداد بازدید : 1133

بانک های بزرگ دنیا به دنبال استارت آپ های امنیت سایبری

بزرگان خدمات مالی و بانکی دنیا میلیون ها دلار در استارت آپ های امنیت سایبری که بتوانند حملات فیشینگ را فلج کنند، سرمایه گذاری می کنند. حملاتی که در آن هکر ها تلاش می کنند مردم را فریب دهند و رمز ورود آنها را به دست آوردند.

اتاق تهران - بانک های بزرگی مانند JPMorgan Chase، American Express و HSBC، از جمله سرمایه گذارانی هستند که در یک دوره 40 میلیون دلار در شرکت Menlo Security که تنها چهارسال است راه اندازی شده، سرمایه گذاری کرده اند. 
استارت آپ منلو (Menlo) در منلو پارک کالیفرنیا قرار گرفته است. در اینجا مشتریان از طریق روشی که «انزوای وب» نامیده می شود، محافظت می شوند. شرکت به این صورت کار می کند که تماما ایمیل ها، اسناد، پیوست ها و سایت ها را در یک محیط مجازی دیگر باز می کند و سپس تصویری از محتوای آن را به کاربران نشان می دهد.
روش این شرکت متفاوت از تکنولوژی sandboxing عمل می کند که در آن این یک لایه امنیتی اضافی می شود تا مانع از ترویج نرم افزارهای مخرب یا برنامه های مضر به سیستم شما می شود.
امیر بن افریم، مدیرعامل منلو و یکی از موسسان این استارت آپ می گوید: ایده اصلی این است که اگر هرگز اجازه ندهید کسی به محتوای خارجی وصل شود، سیستم شما می تواند تمیز و امن باقی بماند. او قبلا در شرکت های امنیت سایبری دیگری هم کار کرده است.
هارشول سانگهی، از مدیران American Express Ventures، بانک مادری که یکسری مشتری دارد، می گوید: پلات فرم جداسازی منلو، یک تجربه کاربری بدون درز را فراهم می کند. این تکنولوژی به هیچ محتوای فعالی اجازه نمی دهد که چیزی را لمس کند.
American Express در دیگر فناوری های مالی و شرکت های امنیتی هم سرمایه گذاری کرده است. از جمله آنها می توان به Signifyd ، شرکت امنیت تلفن همراه InAuth، شرکت داده کاوی Enigma و شرکت تصدیق هویت Trulioo پرداخت.
ریک اسمیت، رییس سرمایه گذاری خصوصی در JPMorgan Chase در بیانیه ای گفت: فیشینگ، یکی از رایج ترین تهدیدات رو به رشد کسب و کارها در سراسر صنایع و مناطق جغرافیایی است. اسمیت کمک برای از بین بردن حملات فیشینگ بدون اخلال در کسب و کار را ستایش می کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :