آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228071
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 11:29
تعداد بازدید : 1142

سیستم عامل بلک بری هم متوقف شد

بلک بری اعلام کرده است که تا دو سال آینده سرویس های مربوط به سیستم عامل بلک بری را تعطیل خواهد کرد.


فناوران- درحالی که این روزها بلک بری در بازار گوشی آندرویید ممکن است انتخاب اول نباشد، جالب توجه است که سرویس های مربوط به این گوشی ها همچنان پابرجا هستند. اما کسانی که هنوز از این سیستم عامل بهره می برند نیز باید بدانند که بلک بری اعلام کرده سرویس هایی همچون اپ استور بلک بری را تا دو سال آینده تعطیل خواهد کرد.
از آن جایی که دو سال از فروش اولین گوشی بلک بری ۱۰ می گذرد، منطقی است که این شرکت بخواهد خدمات خود را برای این پلات فرم متوقف کند. سایت Blackberry travel و تماس تصویری PlayBook اولین سرویس هایی خواهند بود که پیش از بقیه به ترتیب در فوریه و مارس ۲۰۱۸ متوقف خواهند شد.
اما تعطیلی بزرگ مربوط است به اپ استور جهانی بلک بری که در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ به وقوع خواهد پیوست. بنابراین دستگاه هایی مانند پاسپورت و کلاسیک راهی برای دانلود اپلیکیشن نخواهند داشت. با این حساب شمارش معکوس برای طرفداران این گوشی ها آغاز شده است و با پایان این زمان، راهی به جز عزیمت به سمت آندرویید یا آی اواس وجود نخواهد داشت.
اما خبر خوش برای کاربران دستگاه های BB10 این است که کمپانی بلک بری متعهد شده این دستگاه ها حداقل دو سال دیگر پشتیبانی خواهند شد. گوشی های مجهز به BBOS نیز حداقل دو سال امکان استفاده از شبکه خواهند داشت. این شرکت همچنین اعلام کرده است کاربرانی که هنوز از دستگاه های قدیمی بلک بری استفاده می کنند برای خرید دستگاه های آندروییدی این شرکت مثل KeyOne و Motion از تخفیف بهره مند خواهند شد؛ اما جزئیات دقیق این طرح تخفیفی هنوز عنوان نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :