آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228080
تاریخ انتشار : 28 آذر 1396 11:36
تعداد بازدید : 1128

سود سرشار کره شمالی از بیت کوین

تحلیلگران بر این باورند که کره شمالی از افزایش محبوبیت و ارزش ارز دیجیتالی بیت کوین سود و پول زیادی را به دست آورده است.


 ایسنا-اشلی شِن، محقق و پژوهشگر امنیت سایبری عنوان کرده است که به دست آوردن ارز دیجیتالی و رمزنگاری شده بیت کوین بسیار آسان تر از ارز واقعی مانند دلار است چرا که بسیاری از افراد و کشورهای جهان با هک کردن درگاه ها و پلاتفرم های بیت کوین قادر خواهند بود به سهولت، پول کسب کنند.
وی در ادامه افزود این در حالیست که برخی کشورها همانند کره شمالی که توسط دولت های غربی و سایر کشورهای جهان تحریم شده و  توانایی کسب پول از طریق مبادلات تجاری ، خرید و فروش و صادرات را ندارد، قادر خواهد بود ارزهای دیجیتالی همانند بیت کوین را هک کند و از این طریق پول های هنگفتی را بدست آورد.
او معتقد است دلیل آنکه بسیاری از دولت های جهان از افزایش بی رویه ارزش بیت کوین و عدم کنترل این ارز مجازی ابراز نگرانی کرده اند نیز به طور قطع همین مساله است.
براساس گفته های تحلیلگران، زمانی که بیت کوین در سال ۲۰۰۹ نخستین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا کرد، ارزش آن در حد چند سنت بود و اکنون تا مرز ۱۷ هزار دلار هم رسیده است. درواقع، فناوری بیت کوین که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می دهد که بدون نیاز به بانک مبادلات مالی خود را انجام می دهند و همچنین هویت طرفیت معامله نیز ناشناس باقی می ماند.
بسیاری از کشورها ازجمله کشورهای اروپایی در تلاش هستند تا این پول بی افسار را کنترل کرده و معاملات با آن را تا حد امکان محدود کنند چرا که آنها بر این باورند بیت کوین به تجارتهای غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دار و مواد مخدر دامن زده و به علت آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفیتن معامله را شناسایی و ردگیری کنند، باعث سهولت آن می شود.
بیت کوین طی سال جاری، پس از افزایش تقاضاهای سازمان دهی شده برای استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصر ف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. 
این تحلیلگر پیش بینی می کند که با توجه به افزایش ارزش ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، از این پس کشورها و افراد بسیاری در جهان اقدام به هک کردن درگاه ها و پلات فرم های شرکت های بیت کوین ماینینگ یا استخراج و کسب بیت کوین خواهند کرد و از این طریق، میلیاردها دلار را به جیب خواهند زد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :