آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229325
تاریخ انتشار : 9 دی 1396 10:39
تعداد بازدید : 688

صدور حکم مشاور برای معاون سابق وزارت فاوا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی امیرحسین دوایی مرکزی را به عنوان مشاور خود در امور فناوری های نوین منصوب کرد.

فناوران - امیرحسین دوایی معاون پیشین فناوری و نواوری وزارت ارتباطات، مشاور آذری جهرمی شد.
تلاش برای ورود بخش خصوصی به حوزه فناوری فضایی
رییس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه توسعه فناوری فضایی و خدمات فضاپایه در راستای ایجاد رفاه اجتماعی و اقتدار ملی، دو بال بخش فضایی کشور است، گفت: با فرآیند توسعه تکنولوژی، بستر و زمینه را نیز برای افزایش فعالیت بخش خصوصی و کسب و کارهای نوین فراهم می کنیم.
وزارت فاوا - مرتضی براری، رییس سازمان فضایی ایران در نشست با جمعی از کارشناسان و دغدغه مندان حوزه فضایی در دانشگاه و بخش خصوصی گفت: توانمندی و قابلیت های بسیار خوبی در هر دو بخش دانشگاه و صنعت ایجاد شده است و شرایط برای ورود بخش خصوصی و توسعه کسب و کارهای نوین در جهت خدمت رسانی و خلق ثروت فراهم شده است.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی برای توسعه متوازن فناوری فضایی و ارتقای تکنولوژی و ارایه خدمات فضاپایه به همراه تحریک بازار و ورود بخش خصوصی به این حوزه سرلوحه اقدامات پیش رو خواهد بود، افزود: یکی از مهم ترین اهداف سازمان فضایی ایران تعامل و همکاری با فعالان، دست اندرکاران و ذی نفعان این حوزه در کشور است تا بتوانیم خدمات فضا پایه را از طریق بخش خصوصی و ایجاد کسب و کارهای نوین در کشور توسعه دهیم.
معاون وزیر ارتباطات استفاده از فناوری فضایی در خدمت رفاه جامعه، مدیریت منابع و ارتقای بهره وری را یکی از دغدغه های اصلی این سازمان برشمرد و گفت: در توسعه فناوری فضایی و ارتقای دانش فضایی کشور گام های بسیار مثبتی برداشته شده است که باید این روند حفظ و تثبیت شود و در جهت ارتقای آن تلاش کنیم.
براری با بیان اینکه همزمان با فرآیند توسعه تکنولوژی، بستر و زمینه را نیز برای افزایش فعالیت بخش خصوصی و کسب و کارهای نوین فراهم کنیم، گفت: توسعه فناوری فضایی در جهت اقتدار ملی و توسعه خدمات فضاپایه در راستای ایجاد رفاه اجتماعی، دو بال بخش فضایی کشور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :