آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229479
تاریخ انتشار : 10 دی 1396 10:21
تعداد بازدید : 436

هشدار سیف به مردم درباره معامله بیت کوین

رئیس کل بانک مرکزی بار دیگر درباره خرید و فروش بیت کوین هشدار داد و گفت: بانک مرکزی در تلاش است تا امنیت های نسبی را در این زمینه برقرار سازد.

بینا- ولی الله سیف درباره خرید فروش ارزهای رمزی به خصوص بیت کوین در کشور، اظهار داشت: بانک مرکزی نسبت به خرید و فروش این ارزها هشدارهای لازم را به مردم می دهد و در کنار آن نیز در تلاش است تا امنیت نسبی در این رابطه ایجاد شود.
در این میان، در سراسر جهان دیدگاه های مختلفی نسبت به خرید و فروش ارزهای رمزی وجود دارد به گونه ای که برخی کشورها مانند ایالات متحده و انگلیس نسبت به خرید و فروش این ارز روی خوش نشان داده و برخی دیگر از کشورها نظیر روسیه موضع منفی خود را رسما اعلام کرده اند. اما برخی کشورها مثل ایران تاکنون موضع مشخصی برای معامله این ارزها نشان نداده اند.
در همین حال، بحث خرید و فروش بیت کوین که یکی از انواع ارزهای رمزی است، در کشور بیش از پیش جدی شده و حتی برخی صرافی ها نیز اقدام به خرید و فروش بیت کوین می کنند و مردم هم با توجه به سودآوری و بالارفتن قیمت این ارز طی روزهای اخیر، اشتیاق زیادی برای خرید این ارز دارند.
در عین اینکه مردم به معامله این نوع ارز روی خوش نشان داده اند؛ اما مسوولان هیچگونه چراغ سبزی برای معامله بیت کوین نشان نداده و حتی شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در تازه ترین اظهار نظر خود خرید و فروش بیت کوین را از سوی کارگزاری ها تخلف عنوان کرد.
سازمان بورس و اوراق بهادار در حال بررسی وضعیت بیت کوین برای ورود به اقتصاد کشور بوده و هنوز در این مورد به نتیجه نرسیده است؛ بنابراین اگر کارگزاری ها اقدام به خرید و فروش محصولات کنند، تخلف کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :