آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229483
تاریخ انتشار : 10 دی 1396 10:31
تعداد بازدید : 733

آخرین آمار سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

شمار دستگاه های اجرایی بخش های دولتی و خصوصی پیوسته به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به ۱۳۱دستگاه رسید.

فارس - با نگاهی به سامانه رونمایی شده انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و بر اساس آمار موجود در این سامانه، همه ۱۳۱ استانداری سراسر کشور به این سامانه وصل شده و در زمینه پاسخگویی به درخواست ها و شکایات فعال هستند، این در حالی است که تنها یک شهرداری (شهرداری کرج) از کل شهرداری های سراسر کشور به سامانه وصل شده است.
همچنین بر اساس آمارهای موجود، از 349 زیر مجموعه قوه مجریه تنها 80 دستگاه، از 10زیر مجموعه قوه مقننه تنها یک مجموعه و از 12 زیر مجموعه قوه قضاییه تنها یک بخش در سامانه فعال شده اند.
در مجموع تا 9 دی ماه، تعداد یک هزار و 133 درخواست در سامانه ثبت شده که 974 درخواست از سوی سازمان ها و نهادهای متصل به سامانه پاسخ داده شده است.
میانگین پاسخگویی دستگاه های متصل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به درخواست ها و شکایات در سامانه 86 درصد است که در این میان، وزارتخانه های «کشور» با 98 درصد پاسخگویی، «امور اقتصاد و دارایی» با 96 درصد، «کار، تعاون و رفاه اجتماعی» با 100 درصد پاسخگویی و «بانک مرکزی» با 99 درصد پاسخگویی به نسبت تعداد درخواست ها در صدر دستگاه های پاسخگو قرار دارند.
همچنین در مقابل، حدود 94 شکایت در سامانه ثبت شده که به 51 مورد آن پاسخ داده شده است و مابقی نیز در حال بررسی و پیگیری است.
براساس این گزارش وزارت ورزش و جوانان، معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، شهرداری کرج و بانک های آینده، گردشگری، توسعه صادرات ایران و سینا طی هفته گذشته به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات متصل شده اند. بانک ها و موسسات اعتباری در میان دستگاه های متصل به سامانه، حضوری تقریبا فعال داشته و انتظار می رود در آینده ای نزدیک این تعداد افزایش یافته و روند صعودی به خود بگیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :