آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229500
تاریخ انتشار : 10 دی 1396 10:46
تعداد بازدید : 996

لزوم آموزشی الکترونیکی دانش آموزان مناطق زلزله زده

در نشست آموزش الکترونیکی که در سر پل ذهاب برگزار شد، به وجود ۷ مدرسه سه شیفته در سر پل ذهاب پرداخته و بر لزوم آموزش الکترونیکی در مناطق زلزله زده تاکید شد.


فارس - نشست آموزش الکترونیکی برای دانش آموزان مناطق زلزله کرمانشاه در سالن اجتماعات اردوگاه شهید باهنر سرپل ذهاب برگزار شد.
مجتبی زینی وند، رییس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: در پی گسترش فناوری های نوین ارتباطات و اطلاعات، آموزش الکترونیکی به عنوان یک مدل آموزشی در دنیا پذیرفته شده است و این آموزش در کنار آموزش رسمی می تواند تقویت کننده آموزش رسمی و فراگیر باشد.
وی با بیان اینکه در ابتدا و از هفته دوم بعد از زلزله ۴ مدرسه در سرپل ذهاب به صورت پایلوت تحت پوشش آموزش الکترونیکی قرار گرفت، گفت: ۱۱۲۶ دانش آموز پیش دانشگاهی در مناطق زلزله زده کرمانشاه حضور دارند که همه آنها تحت پوشش آموزش الکترونیکی قرار گرفتند.
زینی وند با بیان اینکه در کنار آموزش حضوری، اردو و آموزش الکترونیکی برای دانش آموزان پیش دانشگاهی پیش بینی شده است، افزود: دوره های آموزشی با همت موسسان آموزشی قرار می گیرد و ۲۰ هزار بسته آموزشی آماده شد.
وی با بیان اینکه کلاس های آموزش الکترونیکی توسط موسسان مدارس غیردولتی به صورت رایگان برگزار می شود، گفت: تنها در قالب آزمون ها و در مرکز استان ها امکان اخذ وجه است.
معاون وزیر آموزش و پرورش درباره کنکور و دانش آموزان مناطق زلزله زده گفت: معتقدیم بحث کیفیت آموزشی تحت تاثیر استرس کنکور قرار می گیرد اما الان واقعیت کنکور وجود دارد و ما باید برای دانش آموزان مناطق زلزله زده برنامه ریزی کنیم.
وی افزود: ۷ مدرسه در سرپل ذهاب سه شیفته است چون خانواده ها اجازه نمی دهند بچه های شان در مدرسه ای درس بخوانند که حتی ترک خورده است؛ البته ما هم می خواهیم دانش آموزان در مدارس مستحکم درس بخوانند.
زینی وند ادامه داد: با توجه به اینکه برخی خیرین آمادگی احداث مدرسه داشتند، دیگر کانکس نگذاشتیم و اکنون به دنبال آموزش الکترونیکی در مدارس سه شیفته هستیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :