آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229611
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 10:16
تعداد بازدید : 955

جهان فناوری در سال 2018

سال 2017 با تمام خوبی ها و بدی ها و فناوری هایش به پایان رسید و سال 2018 با چتر جدیدی از فناوری ها و رویدادهای جدید بر جهان سایه می اندازد.

از نظر علمی پیش بینی می شود که چین به عنوان اولین کشور در جهان ماهواره تحقیقاتی خود را در قسمت تاریک ماه فرود بیاورد و ماهواره چینی Chang’e–۴ شرایط زمین شناسی بخش های کشف نشده کره ماه را مطالعه کند. در ادامه به رویدادهای مهم دنیای فناوری نگاهی می اندازیم که برای سال 2018 پیش بینی می شود. 
 سال خودروهای برقی
چندین تحلیلگر صنعت خودرو، سال ۲۰۱۸ را نقطه اوج برای خودروهای برقی دانسته اند. این بدان معناست که فروش این خودروها به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.
براساس اکثر پیش بینی ها، سهم خودروهای برقی در بازار در سال آینده به بالاترین میزان خود (4 درصد) خواهد رسید، به ویژه افزایش تقاضا در چین دلیل اصلی آن خواهد بود. تا زمانی که به آمار سال ۲۰۱۶ نگاه نکنیم، ممکن است این تغییر زیاد قابل توجه نباشد.
براساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، تنها 6 کشور توانسته اند بیش از یک درصد سهم بازار خودروهای برقی را به خود اختصاص بدهند.
 سال  ابرقهرمانان
اگر از افرادی هستید که نمی توانید فیلم های ژانر ابرقهرمانی را تحمل کنید، اکنون باید تصمیم دیگری بگیرید؛ چون وعده داده شده که در سال ۲۰۱۸ در هر چشم به هم زدن فیلم تازه ای در این ژانر منتشر شود. 
فیلم «فلش» به صفحه های نمایش ما می آید و در همین خصوص بخش دوم داستان «مرد مورچه ای». همچنین، فیلم «کاپیتان مارول» و سومین فیلم «انتقام جویان» نیز روی پرده سینماها خواهند آمد. طرفداران«آواتار» سرانجام دنباله این فیلم را خواهند دید و طرفداران «جنگ ستارگان» این فرصت را خواهند داشت تا فیلم »رون هوارد» را براساس شخصیت «هان سولو» ببینند.
 سال درخشش هانا
هانا آلپر تنها ۱۴ سال دارد، اما در حال حاضر حضور در تد تاکس و همچنین مجموعه ای از سخنرانی ها را در کارنامه خود دارد. انتظار می رود که این نوجوان کانادایی که از سن ۹ سالگی وبلاگ نویس محیط زیست و همچنین درگیر کارزارهای ضد زورگویی و قلدری است، در سال ۲۰۱۸شگفتی های بیشتری بیافریند.
 سال رونق صنعت نرم افزار هند
با توجه به پیش بینی های سازمان ملل، هند، دومین کشور با بیشترین جمعیت جهان، در موقعیتی قرار دارد تا در سال ۲۰۱۸ سریع ترین رشد اقتصادی را داشته باشد و جای چین را بگیرد. این امر به دلیل رشد و پیشرفت هندی ها در صنعت نرم افزاری است.
برآورد شده است که در سال جاری رشد تولید ناخالص داخلی هند 2/7 درصد خواهد بود، در حالی که انتظار می رود که اقتصاد چین فقط 5/6 درصد رشد کند.
پیش بینی می شود که اقتصاد جهان، از دید مقایسه ای، 9/2 درصد در همان دوره رشد کند. براساس گزارش ماه نوامبر مریل لینچ که یک شرکت اعتبارسنجی جهانی است، هند که در حال حاضر هفتمین بزرگترین اقتصاد جهان است، تنها در ۱۰ سال آینده می تواند به رده سوم برسد.
 سال رایانش کوانتومی 
دانشمندان انتظار دارند که سال ۲۰۱۸ نقطه عطفی در عرصه رایانه خواهد بود. این همان چیزی است که به عنوان برتری کوانتومی شناخته می شود – لحظه ای که کامپیوترهای کوانتومی که برپایه ترانزیستور نیستند، سریع تر از کامپیوترهای کلاسیک موجود کار خواهند کرد.
این ماشین های جدید قادر به پردازش داده ها با سرعت هزاران بار سریع تر از آنچه که در حال حاضر امکان پذیر است، می باشند. گوگل و آی بی ام دو شرکتی هستند که می توانند از این آستانه در سال ۲۰۱۸ عبور کنند.
 سال خریدهای اینترنتی
جامعه امروزی به سمتی پیش می رود که استفاده از پول به حداقل رسیده است و شاید روزی برسد که پول به معنای فیزیکی دیگر مفهومی برای ما نداشته باشد. هر جا ردپایی از دیجیتال در میان باشد، بحث دیتا و اطلاعات پررنگ تر می شود.
امروزه ، هرچند نه هرمعامله ای؛ اکثر معاملات به صورت آنلاین صورت می گیرد. البته این مساله نیز وجود دارد که برخی از فروشندگان می خواهد فرایند خرید مشتریان را در فروشگاه های فیزیکی به تکمیل رسانند .
در جوامع کنونی ، مصرف کنندگان در تمامی سنین قادرند، قبل از خرید هر محصول یا خدماتی به صورت آنلاین، از نظر کیفیت و مقایسه قیمت بین رقیبان  عرضه کننده محصولات و خدماتی مشابه، آنها را کاملا مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا آنچه که برای آنها بهترین است را انتخاب کنند.
در عین حال مواردی نیز وجود دارد که مانع خرید آنلاین مشتریان می شود و آنها را به مغازه ها و فروشگاه های فیزیکی هدایت می کنند. یکی از این موانع، لمس فیزیکی یک محصول در مقابل کلماتی است که محصول را معرفی می کنند، بنابراین مشتریان را وادار می کند جهت تکمیل فرآیند خرید خود به فروشگاه ها و مغازه ها مراجعه کنند. 
در سال 2018، ما بیشتر شاهد مشارکت شرکت های BAM هستیم. این شرکت ها به تجزیه و تحلیل مراحلی می پردازند که مصرف کنندگان را به سمت تکمیل فرایند خرید  از فروشگاه های آنلاین سوق می دهند. بر اساس این اطلاعات ، پس از ورود به فروشگاه های آنلاین، همانند سیستم پرداخت الکترونیکی، مشتریان از طریق سیستم دستگاه های شخصی خود که به سیستم فروشگاه متصل است، فورا توسط فروشگاه شناسایی و به یک دستیارهوشمند منتقل می شود. این امر این امکان را ایجاد می کند تا  جنس واقعی محصولات قابل لمس برای مشتریان باشد. این گونه معامله ها و خرید محصولات از راه دور و اینترنتی از طریق هوش مصنوعی انجام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :