آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229624
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 10:50
تعداد بازدید : 840

با حذف کپی کاغذی شناسنامه

دولت کپی الکترونیکی شناسنامه و کارت ملی را پذیرفت

جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی دستور داد اسکن الکترونیکی کارت ملی و شناسنامه را بپذیرند.

فناوران - در این بخشنامه آمده است: به استناد آیین نامه توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی مورخ 10 شهریور 93 مصوب شورای عالی اداری و ضوابط فنی و اجرایی توسعه دولت الکترونیکی مورخ 11 شهریور 93 مصوب شورای اجرایی فناوری اطلاعات با هدف اصلاح نظام اداری، تحقق اهداف توسعه دولت الکترونیکی، استنادپذیری الکترونیکی، کمک به مقابله با جعل و فساد اداری، افزایش سلامت اداری و رضایت مندی عمومی و به منظور اجرای طرح احراز اصالت هویت برخط و حذف کپی کارت ملی و صفحه شناسنامه در استان های خوزستان، قم و سمنان کلیه دستگاه های اجرایی اقدامات زیر را معمول نمایند:
1- در اجرای بند الف ماده 68 قانون برنامه ششم توسعه ظرف مدت دو هفته از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل زیرساخت های لازم را جهت اجرا و حذف کپی مدارک هویتی از شهروندان مهیا کنند.
2- علاوه بر انعقاد تفاهم نامه با سازمان ثبت احوال کشور به صورت برخط، موانع حقوقی و قانونی برای اجرای این دستورالعمل را رفع کنند. 
براساس این قانون در صورت وجود موانع قانونی، دستگاه های اجرایی مکلفند در اسرع وقت موارد را برای رسیدگی ویژه به سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کنند.
3- در اجرای ماده 40 قانون مدیریت خدمات کشوری سازمان ثبت احوال کشور نسبت به در اختیار قرار دادن وب سرویس های کد ملی و شناسنامه و ارایه کد رهگیری پس از هر استعلام اقدام کرده و همچنین زمینه اصالت سنجی کدهای رهگیری را برای پیگیری های بعدی مهیا کند.
اجرای این دستورالعمل در ارزیابی سالانه دستگاه های اجرایی استانی لحاظ می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :