آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229625
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 10:51
تعداد بازدید : 415

شبکه های اجتماعی استقلال مالی کشور را تهدید می کنند

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امریکا در حوزه اقتصادی تلاش می کند در شبکه های اجتماعی و فضای سایبری نظام پولی و مالی را تعریف کند و این موضوع را در حوزه خدمات عمومی تعریف می کند تا بتواند از این راه استقلال مالی کشورها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد به شکلی که مردم در قالب کاسبی و تجارت به نظام اقتصادی و پولی خارج از کشور متصل می شوند و از ساختار نظام پولی و مالی درون کشور جدا کرده و تحت اختیار سیاست پولی و مالی آمریکا قرار گیرند.

پایداری ملی - علامرضا جلالی افزود: چگونه آمریکا می تواند در شبکه های اجتماعی با دقتی بالا در زمان انتخابات قریب به 95 درصد آرا را پیش بینی کند و برمسایل اجتماعی و اقتصادی سوار شود و یا در کشور قائله ای به راه بیندازد. تمام این اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی و حوزه سایبری در اختیار آنها قرار می گیرد و براساس حجم زیاد اطلاعاتی که در اختیار دارند با پردازش این اطلاعات می توانند تصویری واضح و دقیق درجامعه ما داشته باشند و تمام حوادث اجتماعی را تشخیص و کنترل دهند و این همان اشغال سایبری است. وی ادامه داد: ما اجازه تصاحب شبکه های اجتماعی را داده ایم و حتی اجازه تصاحب اقتصاد را نیز به او می دهیم و اجازه می دهیم یک شبه چند میلیارد از کشور خارج شود و این همان موضوعی است که موجب می شود تا استقلال مالی کشور از دست برود.
جلالی گفت: دشمنان با تسلط اطلاعاتی در حوزه سایبری می توانند با به راه انداختن جریان های آبی و قرمز و یا حمایت و تشویق از یک جریان در تصمیم گیری های سیاسی کشور دخالت کنند و این همان چهره زیبا در ظاهر از تهدیدات است که در قالب توسعه فناوری و سایبری به چشم می خورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :