آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230048
تاریخ انتشار : 17 دی 1396 10:54
تعداد بازدید : 631

انتقاد از خلف وعده حمایت از پیام رسان های خارجی

مدیر اجرایی یک پیام رسان داخلی با بیان اینکه خود را رقیب یا جایگزین تلگرام نمی بیند، گفت: با استفاده از پیام رسان خارجی ما اطلاعات مان را به خارج از کشور می فرستیم اما در سرویس های بومی از اطلاعات روی شبکه داخلی خود استفاده می کنیم.

ایسنا - وی در پاسخ به اینکه آیا این پیام رسان داخلی این قابلیت را دارد که چند ۱۰ میلیون نفری که در ایران از تلگرام استفاده می کنند، به آن مهاجرت کنند، گفت: از بعد فنی ما در زیرساخت و معماری طراحی هایی داشته و قابلیت مقیاس پذیری را به سیستم اضافه کردیم. به این معنا که وقتی می توانیم جواب دو میلیون کاربر را بدهیم، با تغییراتی در زیرساخت می توانیم به راحتی این عدد را به عددهای بالاتر تا چند 10 میلیون هم برسانیم. البته ما خودمان را در بازار رقیب یا جایگزین تلگرام نمی بینیم.
وی با بیان تفاوت هایی که در نحوه برخورد با پیام رسان های داخلی و خارجی وجود دارد، گفت: ما ایرانی هستیم و باید اقدامات خود را بر اساس قوانین اینجا تنظیم کنیم، باید برای هر سرویس جدید پاسخگو باشیم و محدودیت داریم، اما تلگرام می آید، کانال می زند و ثبت نام خاصی نمی کند و از آن هم استفاده می شود. این موضوع شاید در سند بالادستی شورای عالی فضای مجازی مقداری حل شده باشد اما کافی نیست. ما می خواهیم در پرداخت کارهایی بکنیم که مشابه آن هنوز وجود ندارد و می شنویم که تلگرام می خواهد این کار را بکند؛ البته هنوز محدودیت دارد اما ما هم همچنان این محدودیت ها را داریم.
مدیر اجرایی بیسفون با بیان میزان حمایت از پیام رسان های داخلی و وعده ای که در این باره داده شده گفت: با رویکرد جدیدی که از ابتدای امسال وجود داشته، از بعد معنوی در شورای عالی فضای مجازی حمایت های خوبی نوشته و قانون گذاری های خوبی تعریف شد اما بسیاری از آنها به عرصه ظهور و اجرا نرسیده است. برای مثال اینکه بتوانیم از ظرفیت های تبلیغاتی صدا و سیما استفاده کنیم، در سند بالادستی اشاره شده اما ما هنوز امکان تبلیغ نداریم. در اسناد بالادستی به ما گفتند امکان استفاده از زیرساخت پرداخت کشور را داریم که خارجی ها این محدودیت ها را دارند؛ اما این موضوع در روال پیچیده بانکی قرار گرفته و با گذشت بیش از پنج ماه هنوز اتفاق نیفتاده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :