آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230054
تاریخ انتشار : 17 دی 1396 11:4
تعداد بازدید : 668

استفاده از موبایل در کاخ سفید ممنوع شد

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد از این پس استفاده از تلفن همراه شخصی برای کارکنان و مهمانان در داخل کاخ سفید ممنوع است.

باشگاه خبرنگاران جوان - سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: کاخ سفید قرار است ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در هنگام کار را برای کارکنان اجرا کند.
او در ادامه این بیانیه افزود: امنیت و یکپارچگی سامانه های فناوری در کاخ سفید یکی از اولویت های اصلی دولت ترامپ است؛ بنابراین استفاده از همه ابزار های شخصی هم برای مهمانان و هم برای کارکنان در قسمت غربی کاخ سفید از این پس ممنوع است. کارکنان کاخ سفید می توانند امور تجاری را با دستگاه های دولتی خود انجام دهند و همچنان به مردم آمریکا خدمت کنند.
این بدان معناست که مشاوران دونالد ترامپ هم دیگر نمی توانند از تلفن همراه شخصی خود در هنگام حضور در کاخ سفید استفاده کنند.
گزارش ها حاکی از آن است که «جان کلی»، رئیس کارکنان کاخ سفید درخواست اجرای چنین قانونی را داده است. برخی از کارکنان کاخ سفید با اعتراض به این مساله اعلام کردند که اجرای چنین قانونی باعث می شود نتوانند به راحتی با خانواده خود در ارتباط باشند؛ زیرا تلفن هایی که کاخ سفید در اختیار آن ها قرار می دهد امکان ارسال متن را ندارد.
کاخ سفید پیش از این هم استفاده از تلفن همراه شخصی را در جلسات مهمی که اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده، مورد بحث قرار می گرفت، ممنوع کرده بود.
دونالد ترامپ پیشتر از درز اطلاعات محرمانه کاخ سفید به بیرون گلایه کرده و به همین دلیل از چند ماه پیش تلاش ها برای مقابله با افشای اطلاعات را افزایش داده است. ترامپ همچنین بار ها از برخی رسانه های آمریکا به دلیل انتشار اخبار منفی علیه او انتقاد کرده و این رسانه ها را به انتشار اخبار جعلی متهم کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :