آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230188
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 10:12
تعداد بازدید : 687

برات قنبری بیانیه داد

4 معادله 4 مجهولی در مخابرات

در حالی که همه منتظر تعیین تکلیف مدیریت در شرکت های مخابرات و همراه اول هستند، از گوشه و کنار خبر از مباحث و اختلاف نظرهای جدی بین سهامداران در این خصوص به گوش می رسد تا جایی که دیروز هم جلسه هیات مدیره این شرکت به دلایل نامعلومی لغو شد. اما عصر دیروز انتشار بیانیه ای از سوی رییس هیات مدیره این شرکت، به نوعی این اختلاف نظرها را تایید کرد.

فناوران- برات قنبری در بیانیه ای که در سایت شرکت مخابرات ایران منتشر شده، نوشته است: «به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های میهن عزیزمان ایران، و به عنوان قدیمی ترین شرکت در حوزۀ فناوری های ارتباطی در کشور، شرکت مخابرات ایران، در طول حیات خویش فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشته و پارادایم های متعددی را هم شاهد بوده است. اما، در میانۀ تمامیِ این فراز و نشیب ها و تغییر و تحولات، همۀ اعضای خانوادۀ بزرگ مخابرات کشور همواره برای منافع و صرفه و صلاح خانواده نسبت به منافع خویش ارجحیت قائل بوده اند.
همچنان که در اردیبهشت سال 1395، پس از بحث و بررسی های متعدد، براساس تفاهم نامۀ سهامداران عمده، هیات مدیره شرکت های مخابرات ایران و همراه اول انتخاب شدند. پس از صدور حکم آقای مهندس خضردوست در تاریخ سی ام تیرماه سال جاری، و طرحِ موضوع جایگزینی ایشان با مهندس پوررنجبر نیز چالش هایی به وجود آمد که هیات مدیره کوشید با اتحاد و همدلی و در چارچوب اهداف شرکت بر آن ها غلبه کند و با ترجیح منافع شرکت بر منافع شخصی یکپارچگی را حفظ نماید. در خصوص تحولات اخیر نیز، که به دنبال جابه جایی و انتصاب آقای دکتر سراییان به سمت معاونت وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات صورت گرفت، ذکر چند نکته ضروری است: نخست آنکه، حقِ انتخاب مدیران با سهامداران عمده است. طبعاً ایشان، با در نظر گرفتن صرفه وصلاح شرکت و با اشراف کامل به مسائل آن بهتر از هر کس دیگری می توانند این مهم را به انجام برسانند؛ دوم آن که، همه سعی و تلاش ما بر حفظ ثبات و یکپارچگی شرکت است و امید داریم که سهامداران عزیز نیز شرایط حساس شرکت را درک و بر یکپارچگی آن تأکید کنند. با توجه به تحولات جدید در مجموعه مخابرات ایران و همراه اول، در عمل به وظایف خویش و اتخاذ بهترین تصمیم در مورد تیم جدید ادارۀ این دو شرکت، ناگزیر از حل چهار معادلۀ شش مجهولی هستیم. اما، به همۀ اعضای خانواده بزرگ شرکت مخابرات ایران اطمینان می دهیم که تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا این مجموعه را به اهل آن بسپاریم. در ضمن، هرگونه اطلاع رسانی در خصوص تغییرات در شرکت فقط از طریق کانال رسمی آن، یعنی روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صورت می گیرد.»
شنیده های خبرنگار فناوران حاکی است که سید مجید صدری گزینه اصلی دولت برای مدیریت عاملی مخابرات ایران است و همچنین قرار بوده که مهدی صفری نیز جایگزین برات قنبری در صدر هیات مدیره شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :