آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230192
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 10:22
تعداد بازدید : 1081

تکذیب شایعه فیلتر بازی های آنلاین خارجی

بنیاد ملی بازی های رایانه ای با صدور اطلاعیه ای، شایعات مربوط به فیلتر بازی های خارجی را تکذیب کرد.

فناوران - در روزهای گذشته بنیاد ملی بازی های رایانه ای اعلام کرد که بازی های خارجی تجاری فعال در بازار ایران، باید مجوز بگیرند. این مجوز هم از آنجا نشات می گیرد که قرار است از این بازی ها از سال آینده و با تصویب مجلس عوارض دریافت شود.
در ادامه بنیاد ملی بازی های رایانه ای تاکید کرده بود که بازی های خارجی فاقد مجوز اجازه فعالیت در بازار ایران را نخواهند داشت و همین موضوع سبب بروز شایعات فراوانی مبنی بر فیلتر شدن بازی های آنلاین شد.
بر این اساس بنیاد ملی بازی های رایانه ای روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد:
«در روزهای اخیر خبر فیلتر شدن بازی های خارجی به صورت گسترده ای در فضای مجازی منتشر شد و نگرانی هایی را در بین گیمرها و بازی سازان ایجاد کرد در حالی که مسایل مطرح شده به هیچ وجه آن چیزی نیست که در واقعیت اتفاق می افتد.
قویا تاکید می شود که طرح ارایه مجوز به بازی های خارجی که از سال آتی اجرایی می شود، ارتباطی به فیلتر شدن بازی های محبوب خارجی و مارکت های خارجی مثل استیم، اوریجین و همچنین سرور بازی های رایانه ای و کنسولی ندارد.
براساس این طرح، بازی های خارجی که به صورت رسمی روی مارکت های داخلی «عرضه تجاری» می شوند، پیش از انتشار بایستی از بنیاد ملی بازی های رایانه ای پروانه انتشار بگیرند در غیر این صورت اجازه انتشار نخواهند داشت. بازی های خارجی که در مارکت هایی مثل استیم و... منتشر شده اند به طور کلی بازار ایران را به رسمیت نشناخته و برای ایرانیان بازی ها را عرضه تجاری نمی کنند؛ در نتیجه واضح است که این بازی ها به هیچ وجه قرار نیست دچار محدودیت شوند و تنها محدودیت برای این دست از بازی ها رده بندی سنی بازی ها (ESRA) خواهد بود که سال هاست در حال فعالیت است.»
براساس این گزارش مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز در پیامی ویدیویی به گیمرها و بازی سازان اطمینان خاطر داد که قرار نیست بازی های محبوب شان فیلتر شود و جای نگرانی در این زمینه نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :