آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230199
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 10:31
تعداد بازدید : 838

حذف اپلیکیشن های آلوده از پلی استور گوگل

موسسه چک پوینت اعلام کرد گوگل تعدادی از اپلیکیشن های مشکوک به بدافزار را از فروشگاه اینترنتی پلی استور خود حذف کرده است.


ایسنا - گوگل پس از آنکه کشف کرد تعدادی از اپلیکیشن های موجود و ارائه شده در فروشگاه آنلاین و اینترنتی پلی استور گوگل، احتمالا مشکوک به بدافزار یا باج افزار هستند، به حذف آنها از پلی استور اقدام کرد.
گزارش ها حاکی است که حدودا 7/5 میلیون کاربر آندروییدی این اپلیکیشن های مذکور آلوده به بدافزار را نصب و دانلود کرده اند و احتمال می رود گوشی های هوشمند همگی آنها با مشکل امنیتی روبرو شود.
البته این نخستین باری نیست که گوگل برخی اپلیکشن های مشکوک و آلوده به بدافزار را از فروشگاه اینترنتی اختصاصی خود پاک کرده است. پیشتر هم پس از آنکه متخصصان گوگل در می یافتند که نرم افزارهای ارائه شده توسط پلی استور گوگل، کاربران را با مشکل روبرو می کند، اقدام به حذف آنها می کردند.
متخصصان نرم افزار موسسه چک پوینت اعلام کردند که اپلیکیشن ها و نرم افزارهای موجود در پلی استور گوگل احتمالا 5/1 میلیون تا 5/7 میلیون بار توسط کاربران در سراسر جهان دانلود شده اند. بنابراین انتظار می رود گوشی های هوشمند با سیستم عامل آندرویید خیلی عظیمی از کاربران جهانی به بدافزارهای موجود و کشف شده آلوده شده باشند.
این متخصصان همچنین در گزارش های خود اعلام کردند که ۲۲ اپلیکیشن و نرم افزار که عمدتا در رابطه با فلاش لایت (چراغ قوه) و سایر خدمات و امکانات جانبی سیستم عامل آندرویید بودند، احتمال بسیار زیاد به بدافزار آلوده هستند.
به گفته آنها بدافزارهای کشف شده منجر به ایجاد مشکلات امنیتی، اقدامات غیرمجاز و نفوذ به حساب های کاربری شخصی کاربران خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :