آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230200
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 10:47
تعداد بازدید : 697

ورود جدی شرکت اول پرداخت الکترونیکی به حوزه فین‌تک‌ها

«به پرداخت ملت» کارخانه استارت آپ راه انداخت

مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت با بیان اینکه سیاست شرکت تحت مدیریتش ایفای نقش جدی در حوزه استارت آپ ها و فین تک هاست، گفت: با همین هدف پروژه استارت آپ فکتوری در این شرکت آغاز به کار کرده است.


فناوران- محمدعلی ترابیان دیروز در نشستی خبری با اعلام این خبر، به بیان تاریخچه ای از فعالیت به پرداخت ملت پرداخت و گفت: این شرکت در سال 84 در زمینه تولید سوییچ بانکی آغاز به کار کرد و سپس با دریافت مجوز PSP از بانک مرکزی، وارد حوزه پرداخت الکترونیکی شد. به گفته وی، بیش از 900 هزار پایانه فروشگاهی و درگاه های پرداخت الکترونیکی  اینترنتی و موبایلی روی سوییچ های این شرکت فعالند و حجم 13 هزار تراکنش در هر ماه روی هر ATM بانک ملت، نشان از استاندارد بالای سوییچ های این شرکت است. ترابیان ارتقای فنی و استانداردسازی سوییچ های بانکی این شرکت در سطح اول دنیا را از برنامه های سال آینده این شرکت برشمرد.
ترابیان با اعلام اینکه اپلیکیشن سکه به عنوان یک پلاتفورم باز با امکان توسعه کسب و کارهای مختلف طراحی شده است، گفت: نسخه جدید این نرم افزار که اخیرا فعال شده، ۳۰۰ هزار نصب داشته است.
مدیرعامل به پرداخت ملت با اشاره به اینکه در سال ۹۶ سهام شرکت به پرداخت در بورس عرضه شده است، گفت: کمتر از ۱۰ درصد سهام در بورس عرضه شده و مابقی متعلق به هلدینگ به سازان فردا متعلق به بانک ملت است.
ترابیان با بیان اینکه این شرکت دارای رتبه یک از شورای عالی انفورماتیک است، گفت: براساس آمار شاپرک از لحاظ کارایی و ارائه خدمات و همچنین در حوزه پایانه فروش و خرید رتبه یک را داریم و در حوزه اینترنت موبایل هم در تلاش برای بهبود جایگاه مان هستیم.
ترابیان گفت: یکی از سیاست های اصلی ما استفاده از فناوری های به روز است و به همین دلیل توسعه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های دانش بنیان  و دانشگاه ها را آغاز کرده ایم. 
مدیرعامل به پرداخت ملت همچنین با بیان اینکه عنوان یک شرکت بزرگ سیاست مان این است که در حوزه فین تک نقش جدی داشته باشیم و صرفا به حمایت مالی و برگزاری رویداد نپردازیم، گفت: با همین رویکرد در پروژه ای با نام استارت آپ فکتوری، در صدد ایجاد کارخانه ای برای پرورش استارت آپ ها از طرق مختلف تسهیم درآمد، سرمایه گذاری یا حمایت هستیم.
درادامه این نشست، کردلویی، معاون مالی و اداری به پرداخت ملت با اشاره به تصویب افزایش سرمایه این شرکت از 95 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان، گفت: این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده قانونی انجام می شود. به گفته وی، برای این افزایش سرمایه، سه مصرف اصلی شامل نوسازی پایانه های فروش موجود، مدل سازی سوییچ و تجهیز جایگاه های سوخت در نظر گرفته  شده که در مجموع  129 میلیارد تومان سرمایه گذاری می طلبد، بنابراین بخشی از نیاز سرمایه گذاری نیز از محل منابع داخلی و سود انباشته تامین خواهد شد.
سپس باغستانی، معاونت شبکه این شرکت به تشریح اقدامات انجام شده برای افزایش پایداری سرویس پرداخت و از جمله گفت که به منظور تامین نیاز پایان سال با توجه به افزایش دو برابری تراکنش ها، ظرفیت لینک با شاپرک تا پایان دی ماه تکمیل می شود.
هاشمی، معاون بانک های اطلاعاتی شرکت نیز با بیان اینکه این شرکت با رویکرد PAAS (پلاتفرم به مثابه خدمت)، فضایی برای توسعه کسب وکارهای مجازی ایجاد کرده است، گفت: هدف ما رسیدن به بانکداری دیجیتال است و آماده ایم که فین تک ها در بستری که ما برای شان آماده می کنیم خدمات خود را توسعه دهند. به گفته وی این شرکت فناوری هایی مثل NFC و QR را نیز در حوزه پرداخت دنبال می کند. هاشمی افزود: در مدل همکاری با فین تک ها بحث مشارکت و کارمزد را داریم؛  ولی با توجه به اینکه هنوز مقررات فعالیت شرکت های پرداخت یار در بانک مرکزی نهایی نشده، با احتیاط در این حوزه وارد می شویم.
الهام مدنی، مدیر محصول سکه نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه این پلاتفرم به صورت  باز آماده همکاری با کسب وکارهاست، گفت: هم اکنون سرویس های کیف پول، خرید بسته های اینترنت، شارژ تلفن همراه، نیکوکاری، پرداخت غیر حضوری کارت و خدمات کارت به کارت از مبدا ۱۷ بانک در این نرم افزار فعال شده و به زودی ۶ بانک دیگر هم به این سرویس می پیوندند. همچنین سرویس هایی مثل گردشگری، فروش بلیت قطار، هواپیما و فروش تورها  و خرید اینترنتی بیمه نیز به این نرم افزار افزوده خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :