آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230203
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 10:51
تعداد بازدید : 1034

شامد، به خیریه های آنلاین رسید

روز گذشته یادداشت تفاهمی بین مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برای ساماندهی خیریه های آنلاین به امضا رسید.


فارس - این تفاهم نامه به امضای رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان تهران رسید.
بر اساس مفاد این تفاهم نامه نماد شامد شامل شفاف بودن اقدامات موسسات خیریه در فضای مجازی از سوی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد و با نامه اداره اوقاف استان تهران اعطا می شود.
موسسات خیریه بر اساس این تفاهم نامه می توانند بعد از معرفی صورت گرفته از سوی اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران و تأییدیه مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات خود را در فضای مجازی انجام دهند. 
بر اساس مفاد این تفاهم نامه مؤسسات خیریه ای که دارای نماد «شامد» می شوند بر بستری امن می توانند اقدامات خیر خود را تسری داده و خیرین و ناذرین بر همین اساس و با امنیت و خیالی آسوده اقدامات خیرخواهانه خود را انجام دهند.
همچنین در این جلسه از سامانه ویکی نیکی رونمایی شد.
مدیر کل اوقاف استان تهران در این جلسه با بیان این که باید افرادی که از اوقاف خدمات می گیرند شناسایی شوند، گفت: ویکی نیکی دائره المعارفی است که فعالیت های خیرخواهانه و ناذرین را ساماندهی کرده و بانک اطلاعاتی خوبی را به وجود می آورد. غلامرضا محمدزاده گفت: هیچ زمانی مانند امروز سازمان اوقاف و امور خیریه اقداماتش به روز نبوده است چرا که شفافیت مالی، درآمدها و هزینه های آن دقیقه به دقیقه توسط حسابرسان بررسی می شود.
وی افزود: سامانه جامع بقاع متبرکه همه اقدامات مرتبط با سازمان اوقاف و امور خیریه را شفاف کرده و کنترل ها در این سامانه بسیار دقیق است. 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران  تصریح کرد: شناسایی افرادی که باید از اوقاف خدمات بگیرند بسیار مهم است ضمن اینکه باید مشخص شود این خدمات بر اساس چه نیتی ارایه می شود. همچنین کمک به افراد مختلف باید فقط به منظور رفع نیازمندی صورت گیرد.
محمدزاده گفت: سامانه مددجویی ویکی نیکی دائره المعارف افرادی است که فعالیت های خیرخواهانه داشته و از ناذرین هستند ضمن اینکه مؤسسات فعال در این سامانه هم با هر عنوان و اسمی حضور دارند. 
وی گفت: افرادی که می خواهند کمک خیر دریافت کنند باید در بانک اطلاعاتی این سامانه مشخص باشند همچنین مؤسسات خیریه می توانند بر اساس اطلاعات سامانه ویکی نیکی از اطلاعات یکدیگر استفاده کنند. این در حالی است که پیشینه اقدامات خیرخواهانه در جامعه ما وجود ندارد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران ادامه داد: باید رویکرد خود را نسبت به سالیان و دهه های آینده مشخص کنیم هر چند که باید رفتارهای امینانه را در قالب موضوعات مختلف نسبت به یکدیگر داشته باشیم.
رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: رونمایی و اقدامات سامانه «ویکی نیکی» منجر به آن می شود که دستگاه های تصمیم گیر، حمایت ها، هدایت ها و تولی گری خود را در فضای دوم وب انجام دهند.
مرتضی موسویان افزود: رونمایی از سامانه مددجویی ویکی نیکی منجر به آن می شود که دستگاه های تصمیم گیر، حمایت ها، هدایت ها و تولی گری های خود را در فضای دوم وب  انجام دهند. وی ادامه داد: احراز هویت امری پذیرفته شده در دنیاست و هر موجودیتی در فضای دوم وب می تواند یک آدرس مستقل و منحصر به فرد داشته باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :