آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230670
تاریخ انتشار : 23 دی 1396 9:15
تعداد بازدید : 966

تشریح جزییات برنامه های تلویزیون تعاملی آموزش و پرورش

مدیر پروژه تولید برنامه های تلویزیون تعاملی وزارت آموزش و پرورش گفت: تلویزیون تعاملی در حال حاضر آموزش دروس نخواهد بود و وارد تدریس دروس مختلف مانند ریاضی، ادبیات و سایر دروس نمی شود.

فارس - مهدی علی اکبرزاده گفت: تلویزیون تعاملی با ابتکار و برنامه ریزی وزیر آموزش پرورش ایجاد و درحال شکل گیری است.
وی با بیان اینکه یکی از برنامه های وزیر آموزش و پرورش کم کردن فاصله بین خانواده ها و آموزش و پرورش هست، افزود: در نظر بوده است با این تلویزیون، خانواده ها و جامعه احساس کنند که آموزش و پرورش نسبت به مسایل تربیتی دانش آموزان حساس است و خانواده ها، آموزش و پرورش را همراه و حامی خود در امر تربیت فرزندانشان بدانند.
وی ادامه داد: به دلایل متعدد ممکن است ما نتوانیم ارتباط فیزیکی بین خانواده و آموزش و پرورش و نهادهای مرتبط با آن را برقرار کنیم اما رسانه  مشکل ارتباط فیزیکی را حل می کند و می توان از طریق رسانه، محتوای مناسب را برای خانواده ها تهیه کرد و به آنها ارایه داد.
مدیر پروژه تولید برنامه های تلویزیون تعاملی وزارت آموزش و پرورش گفت: در تلویزیون تعاملی، برنامه ها و محتواهایی که باید خانواده ها در جریان قرار گیرند و آموزش و پرورش به صورت عام لازم هست همه خانواده ها را تحت پوشش قرار دهد، ارایه می کنیم.
وی با بیان اینکه این تلویزیون در فاز اول برنامه هایی را برای خانواده ها و مدیران مدارس تهیه می کند، افزود: تلویزیون تعاملی در حال حاضر آموزش دروس نخواهد بود و وارد تدریس دروس مختلف مانند ریاضی، ادبیات و سایر دروس نخواهد شد.
علی اکبرزاده درباره برنامه های فاز اول این پروژه گفت: برای والدین دانش آموزان، در مرحله اول ۱۰ عنوان برنامه آموزشی در نظر گرفته ایم که اکنون در مرحله ساخت است و در ماه های آینده با تکمیل شدن این برنامه ها، تلویزیون شروع به کار خواهد کرد.
وی درباره نحوه دسترسی به این تلویزیون بیان کرد: تلویزیون از طریق بستر اینترنت و کامپیوتر و یا نرم افزارهای موبایلی و با نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیار خانواده ها قرار می گیرد، قابل دسترسی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :