آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230712
تاریخ انتشار : 23 دی 1396 10:48
تعداد بازدید : 545

مکانیزم جدید تامین مالی واحدهای کوچک صنعتی

به منظور رفع مشکلات واحدهای صنفی–تولیدی برنامه مدونی جهت بکارگیری مکانیزم های جدید تأمین مالی برای واحدهای صنعتی کوچک تهیه و در مرحله تدوین زمینه های اجرایی است که در این راستا برنامه مذکور در برخی نقاط به صورت پایلوت آغاز شده است.

ایسنا – در همین راستا فرشاد مقیمی- معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با بیان اینکه مکانیزم جدید تامین مالی واحدهای کوچک صنعتی در شهرک های صنعتی موجب خواهد شد تا بخشی از مشکلات مالی واحدهای صنعتی کوچک برطرف شود، اظهار کرد: با این مکانیزم هزینه انبارداری حذف و قبل از تولید محصول توسط تولیدکنندگان، بخشی از منابع تولیدی پیش فروش می شود تا از تاخیر زمانی در دریافت منابع مالی جلوگیری شود.
وی ادامه داد: این مکانیزم همچنین در کاهش هزینه های مالی واحدهای صنعتی کوچک تاثیرگذار است و علاوه بر این موجب خواهد شد که به جای خروج ارز از کشور به ازای ورود تکنولوژی بتوانیم محصولات خود را به فروش رسانیم و تکنولوژی های مدنظر خود را وارد کنیم.
بر اساس این گزارش شهرک صنعتی منطقه ای است که به منظور توسعه صنعتی و متمرکزشدن تولیدات صنعتی در نظر گرفته شده است و فقط شامل تعدادی کارخانه و کارگاه تولیدی می شود که در این راستا توسعه و تکمیل زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در نواحی و شهرک های صنعتی موجود از اولویت های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است.
در حال حاضر ۹۶۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب با ۸۰ هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که بعضا با مشکلات عدیده ای از جمله سرمایه در گردش و مشکل نقدینگی مواجه هستند.
از اهداف مورد نظر در بهبود وضعیت واحدهای صنعتی علاوه بر پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی، تشکیل زنجیره های تامین کالای تولیدی ایران و ایجاد پیوند و اتصال میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با رونق بخشیدن به کارخانجات مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی و صنوف تولیدی بود تا موجبات عرضه محصولاتی را که از لحاظ کیفی و قیمتی مناسب هستند فراهم و با افزایش قدرت خرید مردم بتواند با محصولات وارداتی رقابت کند.
به همین منظور قرار است برنامه مدونی جهت بکارگیری مکانیزم های جدید تأمین مالی برای واحدهای صنعتی کوچک تدوین شود که در این رابطه می توان به اقداماتی نظیر تامین مالی زنجیره تأمین، برات و خرید دین و شناسایی تولیدکنندگان معتبر و اعتبارسنجی آن ها پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :