آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232493
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1396 10:17
تعداد بازدید : 481

با وجود تکذیب تمدید ثبت‌نام

چاره ای جز تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند نیست

در حالی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تاکید دارد که مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تا پایان سال ۹۶ خواهد بود که به نظر می رسد عملا امکان صدور کارت برای تمام متقاضیان تا پایان سال فراهم نیست.

فناوران - روز گذشته خبرگزاری فارس اعلام کرد که مهلت دریافت کارت ملی هوشمند تمدید شده است. اما ساعتی بعد سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال با تکذیب این خبر گفت: این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تا پایان سال خواهد بود، گفت: سازمان ثبت احوال کشور هیچ برنامه ای برای تمدید این مهلت ندارد.
ابوترابی از هموطنان خواست تا طبق زمان بندی اعلام شده از سوی سازمان ثبت و احوال برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: افرادی که اعتبار کارت ملی آنها تا قبل از 29 اسفند 96 و همچنین صدور آنها قبل از سال 89 است باید هرچه سریع تر برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.
وی با بیان اینکه مبلغ دریافتی برای صدور کارت ملی هوشمند همان 31 هزار تومان است، گفت: از این رقم 20 هزار تومان به خزانه دولت، 9 هزار تومان بابت مراحل صدور کارت و دو هزار تومان نیز بابت تحویل کارت از هموطنان دریافت می شود.
ابوترابی گفت: هم اکنون فرآیند صدور کارت هوشمند در شرایط خوبی قرار دارد و ماهانه بالغ بر 2 میلیون و 500 هزار کارت هوشمند در کشور صادر می شود.
این درحالی است که تا دی ماه امسال 30 میلیون کارت ملی هوشمند صادر شده و در خوشبینانه ترین حالت، با توجه به صدور ماهانه 2 و نیم میلیون کارت، این تعداد به 40 میلیون کارت هوشمند تا پایان سال نخواهد رسید.
این در حالی است که براساس اعلام سازمان ثبت احوال باید برای بیش از 60 میلیون ایرانی کارت ملی هوشمند صادر شود و در نتیجه عملا امکان صدور کارت ملی هوشمند برای همه متقاضیان تا 45 روز دیگر فراهم نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :