آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232510
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1396 11:28
تعداد بازدید : 375

روتری که ارتباطات خانگی را امن می کند

محصول جدید بیت دیفندر به نام «باکس» ترکیبی از روتر و نرم افزار اینترنتی است که ارتباطات خانگی را ایمن می کند.

مهر – بر اساس گزارش دیجیتال ترندز، در چند سال اخیر بلندگوها، قفل های درب، لامپ ها، دوربین ها و غیره به اینترنت متصل شده اند که با روش های سنتی نمی توان از آنها در برابر نفوذ هکرها و کلاهبرداران اینترنتی محافظت
 کرد.
شرکت بیت دیفندر برای مقابله با این چالش محصول جدیدی به نام باکس یا جعبه تولید کرده که ترکیبی از یک روتر خانگی و نرم افزار امنیتی است و علاوه بر تقسیم اینترنت خانگی، تما می ابزار متصل به شبکه را برای شناسایی آسیب پذیری های احتمالی و همین طور هشدار درباره نفوذ ناخواسته اسکن می کند.
استفاده از این دستگاه تاثیری بر سرعت دسترسی به اینترنت نمی گذارد و باعث اختلال در عملکرد لپ تاپ، بلندگوهای هوشمند، لوازم خانگی و غیره نمی شود. با خرید این دستگاه کاربران از نصب نرم افزارهای امنیتی بر روی رایانه، گوشی و غیره بی نیاز می شوند.
باکس محدوده ای به شعاع ۲۰ تا ۳۰ متر را تحت پوشش قرار می دهد و لذا برای استفاده خانگی مناسب است. قیمت این محصول ۲۵۰ دلار است.
همچنین اسکات استورات، نایب رییس Stratfor در جلسه ای که در خصوص تهدیدات امنیتی در سال 2018 تشکیل شد،  لوازم خانگی هوشمند و ابزارهای متصل به آن را در معرض خطرحملات سایبری دانست.
به گفته وی، لوازم خانگی پیشرفته از جمله یخچال فریزر، اجاق های گاز و یا ماشین لباسشویی ها با قابلیت اتصال به دستیار های صوتی و گوشی های هوشمند در معرض خطر حملات سایبری قرار دارند و در صورتی که هکرها موفق به هک نرم افزار کنترل لوازم خانگی کاربران شوند از توان محاسباتی این سری دستگاه ها استفاده کرده و از آن برای انجام عملیاتی مانند استخراج بیت کوین بهره 
می برند.
در سال گذشته، گروهی از هکر با ساخت شبکه ای از دوربین های آلوده و تحت کنترل(Botnet) اقدام به حملات DDOS  علیه سایت ها و مقاصددیگر ورزیدند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :